Wpis z mikrobloga

Ja się ostatnio tez sprulam, ze jest w uj drogo i wydałam 50 zl na nic, to się dowiedziałam, ze kupiłam mleko owsiane i to dlatego. Krowie tańsze. Spoko, ze po krowim siedzę na kiblu co godzinę i mam syf na syfie, a owsiane to produkt nadzwyczajnie luksusowy, wiec powinnam zamknąć ryj XD
  • Odpowiedz
@Feedersick: A co to za paróweczki? Krakus? Jeszcze pewnie z 90% zawartości mięsa? Jajka do kur z wolnego wybiegu? Bierze towar z najwyższej półki a później narzeka, że drogo! W dupie się wam przewraca od tego bogactwa!(°° Jajka klasa -1 i parówki 110% zawartości MOM to jest jedzenie dla p0laka, husarza wyklętego a nie takie rarytasy jak na zdjęciu.
  • Odpowiedz
jak zwykle „nie opłaca się trzymać”.


@voith #takaprawda, jak nie robisz tego przemysłowo/na pełną skalę, to się nie opłaca. Jeszcze porównując same cyferki to może wyjdzie się na plus, ale dodając pracę którą trzeba włożyć w utrzymanie gospodarki to już nie.
  • Odpowiedz
@somskia: Mogłaś kupić płatki owsiane i sama zrobić mleko, cedząc je przez rajstopę. Później jeszcze nastawić z nich zupę/kaszkę dla dziecka. Zero zaradności( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Co tam jeszcze kupowałaś, że tyle wyszło?
  • Odpowiedz
@Iskaryota mleczarnia daje rolnikowi około 1,20/l mleka ( co jest na granicy kosztów produkcji) kupując cysterną, jak rolnik ogarnięty to załatwi sobie zbyt mleka do niemieckiej mleczarni po 2 zł, więc dlaczego uważasz, że rolnik miałby sprzedać litr mleka pełnowartościowego,, z którego można w międzyczasie zrobić twaróg i śmietanę, za złotówkę?
  • Odpowiedz
@MirkujeOd2009Roku: mirkujesz od 2009 ale nie pojąłeś jeszcze terminu sarkazmu

Przecież nabijam się z tych wszystkich protipow na kupowanie czegoś prosto od producenta. Zwłaszcza jak mieszkasz powiedzmy w centrum miasta wojewódzkiego. Już jadę kupować jajka prosto od rolnika z Warmii.
  • Odpowiedz
zaoszczedzi 20gr na sztuce, a straci dwie godziny plus dojazdy


@hsossd: to po stokroć xD ludzie tutaj śmieją się że dziady prowansalskie okupują rano autobusy żeby dojechać na drugi koniec miasta po marchewkę 5 groszy taniej, a jednocześnie plusowane jest sugerowanie żeby jeździć na jakieś rynki po jajka żeby oszczędzić ile, z 2 zeta na opakowaniu xD
  • Odpowiedz