Wpis z mikrobloga

Czarmandery, mówicie że nadwyżka zgonów jest spowodowana tylko i wyłącznie tym, że ludzie mieli gorszy dostęp do lekarza i nie mogli leczyć różnych innych chorób, ale przecież tym samym przyznajecie, że szpitale były aż tak bardzo zapchane chorymi na covid wymagającymi hospitalizacji, że trudniej było się dostać z innymi sprawami. Czy coś pominąłem i jednak w waszym uniwersum szpitale stały puste, a karetki odsyłane ze szpitala do szpitala to był plan filmowy?
#koronawirus
  • 31
  • Odpowiedz
Szpitale stały puste, a ratownicy medyczni byli zajęci postowaniem swoich fot w kombinezonach na fejsie


@Stallion45: szpitale były obłożone mniej niż normalnie. Zatkane były oddziały covid i przez to karetki nie miały gdzie oddać zakażonego. Do tego każdy czekał na wynik testu w karetce, co już w ogóle #!$%@? system. Niektórzy zajmowali karetkę na 12 leżąc sobie pod tlenem. Ile osób zmarło z braku karetki?
  • Odpowiedz
Przyjęć mogło być mniej niż normalnie, ale szpitale i tak mogły być zapchane bardziej niż normalnie bo zakażeni pacjenci mogli leżeć dłużej niż ktoś kto przychodzi na szybki zabieg. Jeszcze te zapchane karetki. Nie wiem jak to u was w Rosji wyglądało panowie Czarmanderowie.
  • Odpowiedz
  • 10
@xiv7 Pewien szpital powiatowy na podkarpaciu w sierpniu 2020 wynajmował gabinety szpitalne prywatnym praktykom lekarskim. Niezły był klimat, bo idąc z babcią jego korytarzami przez 3 oddziały, czułam się jak na wyprawie urbex. Na szczęście wylew miała rok wcześniej, bo tak to bym ja odwiedzała już tylko na cmentarzu.
  • Odpowiedz
@xiv7:
Znajoma sie przekrecila przez nieleczone poprawnie zapalenie pluc, bo miala prawie 20 teleporad, a 0 wizyt. Jakby ktorykolwiek z tych lekarzy normalnie przyjmowal to by jej nic nie bylo, a zaden z nich raczej przepracowany nie byl jak te pprady od razu umawiala.
  • Odpowiedz
@xiv7: Co za bzdura. Szpitale nie były zapchane chorymi na COVID tylko źle zorganizowane. Część oddziałów rzeczywiście była pusta.
  • Odpowiedz
@Chuseok: a odpowiedz mi na proste pytanie. Kiedy szpital bedzie bardziej zapchany: Jak dziennie przyjdzie 20 osób po receptę i wyjdzie po godzinie czy jak 10 osób przeleży 2 tygodnie pod respiratorem?
  • Odpowiedz
@Jegwan: gdzie? Mam przykład z pierwszej ręki że w największym szpitalu w krakowie wszystkie oddziały były covidowe, a miejsca na nowych pacjentów zwalniały się jak ktoś umierał.
  • Odpowiedz