Wpis z mikrobloga

Za #!$%@? nie mogę rozkminic skąd w mojej grupie wiekowej taki wynik poparcia dla #konfederacja. Przecież forsowane przez nich idee powinny raczej trafiać do starszych ludzi, którzy w zdecydowanej większości mają tradycjonalistyczne poglądy, uważają ze miejsce kobiet jest przy garach, nie tolerują lgbt ani innych młodzieżowych trendów, legitymują się dużą religijnością itd. Jako że jest was na wykopie co niemiara, liczę że wytłumaczycie mi co legło u podstaw waszego poparcia wobec owej faszystowskiej partii. A poniżej kilka moich pytań

Czy naprawdę jesteście są tak zacofani że chcecie batożenia mniejszości seksualnych, mszy trydenckich, penalizacji obrazy Boga czy zakazu życia w konkubinacie albo rozwodów?

Czy naprawdę przekonuje was przebiegły (w swoim mniemaniu) bezbek promujący swoje piwo, który w hejt parku został wybitnie skompromitowany i ukazał swoją hipokryzje?

Albo Grzegorz klaun, który twierdzi że konfederacja wprowadza nowe trendy, podczas gdy chce cofnąć ten kraj pod wieloma względami do średniowiecza?

Czy może jesteście na tyle naiwni, że łykacie te bajeczki o niebotycznej obniżce podatków, które słyszeliśmy już 6 lat temu z ust aktualnej władzy i które okazały się deklaratywne. W przypadku konfederacji zapewne byłoby podobnie, bo panowie "wolnościowcy" chcą przywrócić pobor do wojska, co byłoby bardzo kosztowne, a poza tym jest wielce prawdopodobne że służba zdrowia i szkolnictwo zostałyby sprywatyzowane więc cena za ten raj podatkowy byłaby niemała.

Moja ciekawość, jakimi pobudkami się kierujecie jest na tyle duża, że jestem gotów zniżyć się do waszego poziomu i podjąć dyskusje na opisany przeze mnie temat, do której serdecznie zapraszam wszystkich kuców z oznaczonych przeze mnie tagów i nie tylko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bekazkonfederacji #bekazkuca #bekazprawakow #szury #polityka
  • 27
@NieWiemASieWypowiem: błędem rozumowania jest to, że partia której idee mają bardzo dużo wspólnego z poglądami wyznawanymi przez większość staruchów? Nie sądzę. A jak rzeczywiście tak uważasz to wytłumacz mi, co jest takiego atrakcyjnego dla mlodych ludzi w takich kołtuneryjnych poglądach
@Volki: tylko że to nie są moje wzięte z dupy wymysły, tylko fakty. Braun na początku kadencji zorganizował już mszę trydencką w Sejmie, Bosak w nowym porządku postulował nadanie nadrzędnej roli religii która zabrania rozwodów czy współżycia bez ślubu. A co do karania obrazy Boga to Mentzen akurat wyraziście to sformułował w hejt parku.
@msikorski229: tak.

Twoje rozumowanie:

Przecież forsowane przez nich idee powinny raczej trafiać do starszych ludzi


Rzeczywistość (zakładam że o to piszczysz):

W najnowszym badaniu IBSP Konfederacja zdobywa wśród wyborców (18-29) aż 25%.

Daje to Konfederacji pierwsze miejsce, wyprzedzają Polskę2050, Lewicę, PiS oraz PO.


Jeżeli dalej nie widzisz swojego błędu, to odpowiem na to twoimi własnymi słowami:

Czy naprawdę jesteście są tak zacofani [ang. retarded]
@NieWiemASieWypowiem: ja pisałem że w założeniu powinny trafiać do ludzi w stsrszym wieku, a nie ze w istocie do nich trafiają , i że dziwi mnie fakt tak dużego poparcia wśród młodzieży i poprosiłem o argumenty, co takiego atrakcyjnego oferuje im konfa żeby postarać się zrozumieć przyczyny takiego stanu rzeczy
@Volki: po pierwsze nie jestem (tfu) pisowcem, skrajnym lewakiem też nie jestem i już Ci tłumaczyłem ze nie są to wyssane z palca kłamstwa, ale najwidoczniej są ludzie tacy jak ty którzy bezwarunkowo wierzą w świętość kuców i w to że wszystkie kierowane pod ich adresem słowa krytyki to wyjęte z kontekstu interpretacje ich słów
@NieWiemASieWypowiem: no dobra, to zamiast się powtarzać wytłumacz mi proszę dlaczego według Ciebie takie idee bardziej powinny w założeniu trafiać do młodych ludzi niż tych w podeszłym wieku. Bo moje pytanie było DLACZEGO tak jest, że to młodzi ich popierają
dlaczego według Ciebie takie idee bardziej powinny w założeniu trafiać do młodych ludzi niż tych w podeszłym wieku.


@msikorski229: młodzi to target tej partii, a nie starzy. Nie rozumiesz tego bo żyjesz w swojej ograniczonej bańce pleba-zoomera, bo kto inny może się tak jarać walkami ekipy na fame mma: https://www.wykop.pl/wpis/59971495/jak-oceniacie-panowie-%CA%96-famemma/#comment-212940821

Bo moje pytanie było DLACZEGO tak jest, że to młodzi ich popierają


Pewnie musisz zapytać wyborcę konfederacji - na pewno
@NieWiemASieWypowiem: typowy szur z Ciebie ziomuś XD Interesuje się bukmacherką i obstawiam różne gale MMA, te freakfightowe również. Tutaj napisałem, że typowanie tej walki bym sobie odpuścił bo trudno przewidzieć jak się potoczy a ty na tej podstawie wysnułeś wniosek że jaram się tą walką XD

W sumie to nie muszę czekać 10 lat, bo już trafiłem tutaj na wyborcę kuców, który jak na szura przystało dokonuje jakichś nielogicznych nadinterpretacji czyichś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@msikorski229: może chodzi o to, że młodzi nie są tak progresywni jak się lewakom wydaje. Może chodzi o to, że młodzi nie są w całości aż tak głupi, żeby kalkować wszystko to, co na zachodzie. Może młodych już męczy non stop #!$%@? o 'batożeniu gejów', robieniu z nich ofiar na każdym kroku i narzucanie agendy lpg+. Może chodzi o to, że młodzi nie chcą mieć coraz wyższych podatków i płacić na
@curka_horej_madki:
Pogarda dla staruchów wynika z tego, że kierują się jedynie swoim interesem i chęcią profitów związanych z emeryturą mając młodsze pokolenia krzywdzone przez rząd w głębokim poważaniu. Tak więc szczerze gardzę każdym starym #!$%@? który głosuje na pisiorów.

Ale chyba młodzi nie rozumieją ze przywrócenie powszechnego poboru, czyli mokry sen Grzegorza klauna i narodowców również oznaczałoby wydatki z budżetu i kolejne podniesienie podatków. I że byliby oni przez to najbardziej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@msikorski229:

Pogarda dla staruchów wynika z tego, że kierują się jedynie swoim interesem i chęcią profitów związanych z emeryturą mając młodsze pokolenia krzywdzone przez rząd w głębokim poważaniu.


Po pierwsze - ty też będziesz stary.
Po drugie - ci ludzie już swoje przepracowali i to w systemie, który był duużo bardziej zamordystyczny niż obecny. Każdy ciągnie pod swoje.

Starsi chcą mieć emerytury-i dobrze. Powinni mieć, bo żenadą jest pracowanie całe życie,
@msikorski229: bo konfederacja jest anty-wszystko co obecnie istnieje w polityce, a nastolatki też są anty-wszystko, dlatego młodzi przeżywają chwilę fascynacji tą nielogiczną partią a potem z tego wyrastają
@curka_horej_madki: "nie nadwyrezylby budżetu kraju" , a tymczasem ktoś wysoki szczeblem w MON wypowiadał się na ten temat, twierdząc że na przywrócenie poboru, a ścislej rzecz ujmując skoszarowanie poborowych NIE MA pieniędzy w budżecie.

Owszem, narazie jedynie grożą wstrzymaniem kasy ale pomysl sobie jak pis wyjdzie wizerunkowo, jeśli rzeczywiście te pieniądze do nas nie trafią. Przecież Morawiecki już się rozpływał nad płynącymi z tej kasy korzyściami, które odczuje "każdy".

Co do
@msikorski229: Wczoraj naczelny szur wrzucał sondaż, w którym wśród młodych do 29r, konfabulacja ma 25% i pis 12%.

To jest przerażające. Chciałoby się powiedzieć, że wyrosną i tak na pewno się stanie, ale tylko część z nich.

Pocieszające jest jedynie to, że przy starzejącym się społeczeństwie, przy regularnym "nawracaniu kuców" ta śmieszna partia nigdy nie będzie miała na tyle poparcia, by być jakąś większą siłą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7: ciężko mówić per nastolatek o ludziach 20-29 letnich ;)
@Vosemite przerażający to jest wynik kotłowni i lewaków. Hołownia, który de facto jest znany z tego, że jest znany ma poparcie 20% i to jest dramat... 15% dla lewizny pokazuje tylko jak młodym ludziom są prane mózgi. Ale cieszy to, że pomimo wyśmiewania i szkalowania konfederacji udało się zdobyć takie poparcie wśród młodych!
@curka_horej_madki: konfederacja ma te 25% poparcia wśród młodych dodatkowo przez jej szerokie działanie w internecie w porównaniu do innych partii, dla młodych chwytliwy tweet czy mem jest ważniejszy niż logika i mądrość programu, a program konfederacji rozbija się o ścianę przy konfrontacji z ekspertami z danych dziedzin, w pojedynku konfederacja czy lewica to bez zastanawiania należy zagłosować na to drugie, mam nadzieję że kiedyś przyłączysz się do ruchu rozsądnych, pięknych ludzi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xiv7:

mam nadzieję że kiedyś przyłączysz się do ruchu rozsądnych, pięknych ludzi szkalujacych konfederację i uczynimy ten świat lepszym ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Płonne Twe nadzieje, bo jestem antypisowską konserwą z krwi i kości i to się nie zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdyby nie było Konfederacji, to prędzej zagłosowałbym na prounijne (tfu), miałkie i nijakie PO, niż na socjalistów z Zandbergiem lub
@Vosemite: niektórzy wyrosliby dopiero wtedy, gdyby ich idole rzeczywiście dorwali się do władzy i zaprowadzili swoje porządki. Przypuszczam, że sytuacja za rządów konfy w Polsce wyglądałaby podobnie jak aktualnie w Czeczenii, bo taki Grzegorz klaun nie różni się zbytnio od Ramzana Kadyrowa (szczególnie pod względem skrajnej homofobii)