Wpis z mikrobloga

Jakie książki polecicie komuś kto praktycznie dopiero zaczyna przygodę z literaturą? Za dzieciaka były czytane jakieś Harry Pottery i inne typowo młodzieżowe książki. Jeszcze wleciała saga Wiedźmińska, Hobbit, Władca Pierścieni, trochę Agathy Christie. Lektury też były czytane. Gatunek dowolny, fajnie byłoby spróbować coś z każdego
#ksiazki
  • 9
20 książek, które odmienią Twoje życie [wybór użytkowników serwisu OpenCulture.com]:

- George Orwell – “Rok 1984”
- Bill Bryson – “Krótka historia prawie wszystkiego”
- Sylvia Plath – “Ariel”
- Kurt Vonnegut – “Kocia kołyska”
- Jonathan Safran Foer – “Strasznie głośno, niesamowicie blisko”
- Charles Dickens – “Wielkie nadzieje”
- John Hersey – “Hiroszima”
- Truman Capote – “Z zimną krwią”
- Gabriel Garcia Marquez – “Miłość w czasach zarazy”
-
@Omefa1995: jeśli masz ochotę powrócić do fantastyki, polecam Ci Zastępy Anielskie Kossakowskiej, leciutka i przyjemna seria dla zabicia czasu, w sam raz na wgryzienie się. Jako przystępną klasykę, mogę polecić Folwark Zwierzęcy i Rok 1984 Orwella, Rzeźnię numer pięć Vonneguta oraz Portret Doriana Graya Wilde'a. Z polskiego podwórka - Ślepnąc od świateł Żylczyka, czy ogólnie książki Masłowskiej, Karpowicza i Jakuba Małeckiego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Omefa1995: Ja też ostatnio zacząłem więcej czytać, ale mogę ci polecić:
- Folwark zwierzęcy / Orwell
- Fight club / Palahniuk
- Władca much / Golding
- Metro 2033 / Głuchowski
- Przemiana i Proces* / Kafka
- Piknik na skraju drogi* / Strugaccy

*Może trochę bardziej wymagające książki, ale według mnie takie są właśnie świetne. Ja wróciłem do czytania zaczynając od pikniku i był fantastyczny (lekko mówiąc).

Nawet niektóre komiksy,