Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał może przypadek poważnych problemów z dronem podczas lotu w okolicy lini tramwajowej?
Dostałem wczoraj DJI mini 2 i podczas pierwszego lotu kompletnie zgłupiał, zaczął bez kontroli lecieć pioniwo do góry, po czym podczas próby sprowadzenia go na ziemię ledwo udało mi sie wylądować z niewielkim hukiem.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to że problem pojawił sie podczas przelotu nad torami tramwajowymi, ale na wysokości ponad 20 metrów. Nie wiem czy go odsyłać na gwarancję, troche strach latać bo gotów nastepnym razem odfrunąć.
Dla atencji zdjęcie z mojego Mini 1,.
#drony
Nigolak - Czy ktoś miał może przypadek poważnych problemów z dronem podczas lotu w ok...

źródło: comment_1631081040s8ddSYPD9ltQM4hLLUGGjl.jpg

Pobierz
  • 2
A nie miałeś tak czasem, że zostało przerwane połączenie pomiędzy dronem, a pilotem? Jeżeli tak, to w trakcie braku sygnału, pierwsze co robi dron to wznosi się na odpowiednią wysokość, a później wytycza drogę i leci sam do miesca startu, z którego wystartował? Albo linie tramwajowe zaburzyły sygnał? Posiadam DJi Mavic Air2
Nie, na pewno nie bylo to RTH, trochę już mam wylatane i nie przypominało to normalnego lotu. Wywaliło przy tym czerwony "Błąd czujnika" i koniec. Dron już spakowany i czeka na kuriera. Okazało się, że nie ma Care Refresh które było obiecane więc zwracam do Amazonu z bólem serca, bo te kilka minut lotu mnie utwierdziło w przekonaniu, że Mini 2 jednak jest sporo lepszy od 1. Trzeba czekać na kolejną promocję