Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przepuśćcie proszę z anonimowych, to ważne i osobiste pytanie ()

Mam 30 lat, jestem zdrowy, nie palę i chciałbym wykupić solidne prywatne ubezpieczenia (osobno albo jako łączone):

a) zdrowotne (w jakiejś podstawowej formie, od ciężkich zachorowań i wypadków)
b) na życie, może być terminowe na 10-30 lat (wypłata na rzecz kilku wskazanych organizacji i osób w łącznej wysokości ok. 1-1.2 mln złotych)

1. Jak znaleźć kompetentnego agenta i na jakie pułapki uważać? Czy skontaktować się z kilkoma agentami?
2. Ile orientacyjnie mogą wynosić miesięczne składki w mojej sytuacji?
3. Jakich towarzystw ubezpieczeniowych unikać, a jakie preferować? Zależy mi na solidności i braku dziwnych wyłączeń.

Będę wdzięczny zarówno za opinie agentów, jak i osób ubezpieczonych. Z góry dzięki za pomoc!

#pytanie #ubezpieczenie #ubezpieczenia #prawo #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6136785fed7ef7000aa5cfab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Przepuśćcie proszę z anonimowych, t...

źródło: comment_1631012968o84HQmQ6FXv9cqTtW4iHX9.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
Do ubezpieczenia na życie dokładasz sobie ryzyka takie jak poważne zachorowanie i NNW - tutaj zazwyczaj masz kilka wariantów (poważne zachorowanie pakiet podstawowy lub rozszerzony, NNW - trwały uszczerbek lub urazy i uszczerbek). Możliwości jest naprawdę sporo - możesz jeszcze mieć w takim ubezpieczeniu: operacje medyczne (dwa warianty), ubezpieczenie na wypadek śmierci w wyniku NW, pobyt w szpitalu (w wyniku NW lub/i choroby) itd!

Przy ubezpieczeniu na ponad milion złotych prawdopodobnie wyślą Cię na badania lekarskie, by się przekonać czy na pewno jesteś zdrowy - badania są darmowe.

Ciężko określić ile będzie wynosiła składka, bo w każdym towarzystwie jest inny kalkulator. Im dłuższy okres ubezpieczenia tym droższa będzie składka (wyjątkiem jest Warta gdzie taniej wychodzi ubezp. na 11 lat niż np na 5 - przy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli chodzi o samobójstwa, to w zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, ale zawsze jest karencja 2-3 lata.

Karencja czyli okres (czas), w którym towarzystwo nie obejmuje ubezpieczonego ochroną.
Np. w przypadku poważnego zachorowania jest zawsze karencja 6 miesięcy - czyli jak klient zachoruje na nowotwór po 5 miesiącach od wykupienia ubezpieczenia, to towarzystwo nie wypłaci świadczenia.

Karencje można "znieść" pod warunkiem, że wcześniej miało się jakieś ubezpieczenie np. grupowe z pracy. I jest tzw
  • Odpowiedz