Wpis z mikrobloga

Mirki, dostał ktoś z Was sms od firmy pozyczkaplus? Dostałem już 2 wiadomość, że mój wniosek o pożyczkę został odrzucony i zapraszają do współpracy w przyszłości. Oczywiście podali też adres strony więc raczej wygląda to na zwykły spam, ale akurat tak się złożyło, że niedawno zgubiłem dowód i mimo wszystko jestem zaniepokojony czy ktoś w jakiś sposób nie powiązał moich danych z numerem telefonu i nie próbował wziąć pożyczki. Oczywiście mógłbym do nich zadzwonić, ale jednak 99%, że to zwykły przypadek i spam z ich strony, a moja próba kontaktu sprawi, że tylko częściej będą mnie tym atakować.

#pozyczka #kredyt #banki #marketing
  • 7
  • Odpowiedz
@milox: firma w branży pożyczkowej nieco bardziej rozpoznawalna, więc w taki spam raczej się bawić nie będzie. Ktoś mógł podać (omyłkowo) Twój nr tel. Jednak w takiej sytuacji sugerowałbym jednak zadzwonić/napisać i zweryfikować czy wniosek był z Twoimi danymi (bo wtedy to zapalić powinno czerwoną lampkę).

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@milox: Ja kiedyś brałem od nich darmową pożyczkę, bo dawali za to jakieś bony - potem napisałem maila, że wycofuję zgodę na przetwarzanie danych osobowych i przestałem dostawać jakiekolwiek wiadomości. W tej kwestii akurat nie ma z nimi problemu.
  • Odpowiedz
@Bankobranie: I to jest cenne info. Nigdy nie brałem pożyczek i ta firma wyglądała mi jak firma krzak. W takim przypadku zadzwonię. Dowód zastrzegłem od razu i co ciekawe ktoś kto go znalazł odesłał do urzędu. Ale wcześniej ktoś inny mógł zrobić zdjęcia.
  • Odpowiedz
@Bankobranie: zadzwoniłem i faktycznie ktoś chyba podał omyłkowo mój nr tel. Moich danych osobowych nie mają w bazie. Aż jestem w szoku, że firma z tej branży działa na tyle sprawnie i bez prób naciągania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz