Wpis z mikrobloga

Cześć, pytanie:

Wulkanizator podczas zdejmowania opony uszkodził w środku alufelgę, zrobiła się mała dziura. Stwierdził, że można to zaspawać i będzie okejka, zajmie sie tym. Czy po takim spawaniu aluminium felga będzie bezpieczna?
#motoryzacja #alufelgi
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Zdanio jak zrobione normalnie to będzie. Ale ja bym takiej niechcial to raz , a dwa nie wiem jak można zrobić montażownica dziurę w feldze.
  • Odpowiedz
@Zdanio: ale jak #!$%@? zrobił dziurę???
Jak Ci spawanie ogarnie tak jak zmianę opon to sam sobie odpowiedz.
Zmień wulkanizatora.

Jak dla mnie nowa fela. Chyba ze nie produkują tego modelu.
  • Odpowiedz
@Zdanio: tak, nawet całkiem spore pęknięcia są naprawialne (a to częsty temat na dużych kołach, z oponami o niskim profilu) o ile jest to robione zgodnie ze sztuką a nie klejone w garażu pana zdzicha

Jeżeli to punktowa dziura, a nie rozerwanie/wzdłużne pęknięcie to tym bardziej bym się nie martwił

Tylko sytuacja że #!$%@?ł i naprawia i nic się nie stało to tak trochę XD
  • Odpowiedz
@Atreyu: @ThePPicasso: @bigger: Nie pytajcie mnie bo nie wiem jak to się stało, zaprosił mnie z poczekalni żeby pokazać zarysowanie i drobną dziurkę przez którą będzie powietrze uciekać. Nie za bardzo ogarniam ten temat, ale za głęboko włożył chyba łyżkę (też mi pokazał). Odda felge do serwisu dedykowanego. Tak teraz wieczorem sobie siedzę i kminię nad tym to zastanawiam się właśnie czy koło będzie bezpieczne.
  • Odpowiedz
Odda felge do serwisu dedykowanego.


@Zdanio: dowiedz się którego i poproś o rachunek żebyś miał jakąkolwiek gwarancje

To bezpieczne, nie słyszałem nigdy o przypadku by naprawiona felga pękła, a uszkodzenia które są w ten sposób naprawiane są zazwyczaj dość mocne, tj. pęknięcia po wjeździe w dziurę

Znam przypadek że trochę uszkodzona nienaprawiona felga pękła, ale był to ultralekki i delikatny model a wszystko miało miejsce na torze

Natomiast jeżeli to jakieś
  • Odpowiedz
@Atreyu: > dowiedz się którego i poproś o rachunek żebyś miał jakąkolwiek gwarancje

Ok, dzięki za protip. Dotychczasowa współpraca zawsze była w porządku, wszystko było na papierze.
  • Odpowiedz
@Zdanio: oczywiście każda ingerencja w strukturę materiału(w tym wypadku felgi), osłabia go. W tym wypadku miejsce nie newralgiczne. Kwestią jest czy to zostanie dobrze naprawione, z zewnątrz spartolonej roboty nie zobaczysz.
  • Odpowiedz