Wpis z mikrobloga

Studium przypadku: Europejsko-amerykańskie ("Western") kompleksy neoilberalnej klasy wielkomiejskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, na przykładzie rosyjskiej gry Patfhinder: Wrath of the Righteous. Najbardziej przesiąknięty kulturą SJW/Woke Crpg w historii, przy którym kalifornijskie Pillarsy wyglądają obecnie jak purytańsko-konserwatywne produkcje. Niemal każdy spotykany npc w najnowszym Pathfinderze to lesbijka, homoseksualista albo transwestyta.
#crpg
źródło: comment_1630933245XgtN9TXP4xL7EWKHlUwS8m.jpg
  • 45
transwestyta rozmawia z gejem


@Korax: No nie. Na screenie( nie moim zresztą, pożyczonym) postać stworzona przez gracza dzieli jedno kliknięcie myszką aby Token black guy - który oczywiście okazał się gejem - ściągnął spodnie.

Z pewnością co najmniej 99%


@stonka_ziemniaczana: Zapomniałem wspomnieć: jedyny biały, heteroseksualny facet w tej grze mający jakieś w miarę rozsądne zwyczajne poglądy to kurdupel (gnom). Cała reszta npc to przerysowane do bólu, karykaturalne strong independent women
Zapomniałem wspomnieć: jedyny biały, heteroseksualny facet w tej grze mający jakieś w miarę rozsądne zwyczajne poglądy to kurdupel (gnom)


@Thorkill:

Chyba nie masz na myśli tego dowódcy hellknightów? xD

Mam wrzucać kolejne screeny?


Nie musisz, właśnie ogrywam.

Token black guy - który oczywiście okazał się gejem - ściągnął spodnie.


No powinni zakazać czarnych gejów uzdolnionych artystycznie mających problemy ze swoją naturą. Nikt nigdy nikogo takiego nie spotkał.

Niemal każdy spotykany npc
PRAWIE KAŻDY.


@CralencSeedorf: Dokładnie prawie każdy. Więcej napisze. Okazuje się teraz że w pierwszym pathfinderze połowa obsady npc to także byli homoseksualiści. W tej grze swój coming-out mają bowiem Storyteller i Linzi.

Pierwszy raz widzisz białego heteroseksualnego faceta? xD


@Eerika: W tej grze to jedyny biały heteroseksualny towarzysz którego możesz dobrać do drużyny.
Kurde obczaj sobie, nawet taki kalifornijski liberał jak Sawyer wiedział że trzeba dać ludziom do grania zwykłego,
@Thorkill:

Okazuje się teraz że w pierwszym pathfinderze połowa obsady npc to także byli homoseksualiści.


Co? Żaden z towarzyszy nie był homoseksualny, jedna para była bi, reszta to hetero.

W tej grze to jedyny biały heteroseksualny towarzysz którego możesz dobrać do drużyny.


Widać, że nie grałeś. Zarówno Lann i Camelia są hetero. Na 15 towarzyszy masz jednego geja i dwóch bi. Jeśli chodzi o bardzo ważny aspekt, czyli kolor skóry, wygląda
Zarówno Lann i Camelia są hetero


@CralencSeedorf: Nie łap mnie za słówka, pisałem od początku o towarzyszu białym zwyczajnym facecie. Wiesz klasyczny archetyp bohatera książek fantasy. Zapełnia wszystkie tego typu powieści - od Aragorna po Geralta.
A ten Lann to nie jestem pewien czy jest hetereseksualny, zachowuje się jak klasyczny gej, tyle że się nie ujawnia. Towarzysz podobny do Alotha z POE, któremu zawsze zabierałem zbroje a następnie porzucałem w tej
Nie łap mnie za słówka, pisałem od początku o towarzyszu białym zwyczajnym facecie. Wiesz klasyczny archetyp bohatera książek fantasy. Zapełnia wszystkie tego typu powieści - od Aragorna po Geralta.


@Thorkill: Geralt klasycznym bohaterem fantasy? Ten sam Geralt, który na takich jak ty ma specjalny miecz, który pluje na głupi motłoch urządzający pogromy na mniejszościach, który ma "córkę" lesbijkę? Który kumpluje się ze zniewieściałym(pewnie gej, a rucha na potęgę żeby ukryć swoje
Ten sam Geralt,


@CralencSeedorf: Geralt zachowuje się jak zwyczajny facet. Imprezuje z kolegami (Jaskier, krasnoludy), romansuje z kobietami (Yen, Triss i inne) ale jak ma chcice nie ma problemu iść do burdelu. Nie angażuje się w politykę, stara się sumienie i konsekwentnie wykonywać swój wyuczony zawód. Mimo skoków w bok, tak naprawdę kocha jedną kobiete i marzy o ustatkowaniu się z nią i założeniu rodziny i życiu w spokoju.
Mimo całej
@Thorkill: Fajnie, że odpowiadasz tylko na część mojej wypowiedzi.

Geralt zachowuje się jak zwyczajny facet.

Mimo skoków w bok, tak naprawdę kocha jedną kobiete i marzy o ustatkowaniu się z nią i założeniu rodziny i życiu w spokoju.


Mhm.

Nie widzisz sprzeczności w tym, że jako przykłady klasycznych bohaterów fantasy, którzy powinni pojawić się w grze, dajesz ludzi, którzy, w najlepszym przypadku słysząc twoje wypowiedzi wyprawili by ci kazanie, a w
Aha czyli Lann to zwykły cuckold. Wiesz ja nigdy nie gram postaciami kobiecymi więc nie wiedziałem że on jest od romansów dla postaci żeńskich, heteroseksualnych


@Thorkill: Ja też nie, ale co to zmienia? To ty twierdzisz, że tu większość to jakieś transy czy homo, a jak ci podaję przykład, że jednak nie, to stwierdzasz, że to cuckold. Za dużo amerykańskiego alt-rightu, za mało rigczu.
czy twoim zdaniem ta jedyna, przyłączalna heteroseksualna męska postać ma według ciebie rozsądne poglądy skoro to jest przywódca hellknightów?


@CralencSeedorf: Przecież z kontekstu tego co pisałem od początku jasne jest że chodziło mi o przyłączanych do druźyny towarzyszy dlatego pisałem tam wyżej o Ederze z PoE. Pierwszy Pathfinder miał postać klasycznego straightforward guy był nim Ekundayo, tyle że nie był biały i nie był to przypadek.

Klasycznym archetypem jest rycerz, pełen
Przecież z kontekstu tego co pisałem od początku jasne jest że chodziło mi o przyłączanych do druźyny towarzyszy dlatego pisałem tam wyżej o Ederze z PoE

Zapomniałem wspomnieć: jedyny biały, heteroseksualny facet w tej grze mający jakieś w miarę rozsądne zwyczajne poglądy to kurdupel (gnom).


@Thorkill: W tej grze jest tylko jeden przyłączalny gnom, więc musi ci chodzić właśnie o tego hellknighta. Więc jeszcze raz, on ma rozsądne, zwyczajne poglądy? Czy
więc musi ci chodzić właśnie o tego hellknighta.


@CralencSeedorf: Gościu ty czytasz ten wątek? Przecież nawet jego grafikę ci koleżanka wkleiła tam 10 postów wyżej. Ona jakoś od razu się zorientowała o kogo chodzi.

Arturiańscy rycerze nie


@CralencSeedorf: Bo to nie jest fantasy. To jest mit ze średniowiecznych czasów. Tak jak fantasy nie jest Pieśń o Rolandzie.

Zostają tylko przerysowani barbarzyńcy szlachtujących innych, ceniący tylko siłę. Oczywiście biali i hetero.
@Thorkill: No ja też się zorientowałem. Chciałem tylko się dowiedzieć, czy ty wiesz kim jest ten typ, którego określasz jako mającego rozsądne poglądy, skoro w grę nie grałeś.

Bo to nie jest fantasy.


@Thorkill: Oczywiście, że jest. Każda encyklopedia ci powie, że mity, np. greckie, to również fantasy. W pełni spełnia definicję.

Chciałby nieśmiało zauważyć że Aragorn także zaszlachtował w życiu sporo ludzi i jeszcze więcej orków. Chciałby także zauważyć
Każda encyklopedia ci powie, że mity, np. greckie, to również fantasy


@CralencSeedorf: To jakieś dziwne encyklopedię. Literatura fantasy jako gatunek powstała w pierwszej połowie XIX w. Tolkien czerpał sporo ze starobrytyjskich i skandynawskich mitów. A Howard twórca Conana czerpał z XVIII w. powieści miecza i szpady typu "Trzej Muszkieterowie".
@Thorkill: o, gra osadzona w uniwersum od Paizo zawiera homoseksualne i transseksualne postacie? Kto by się spodziewał? Jeszcze zaraz się okaże, że w golariońskim panteonie są trzy boginie będące w homoseksualnym, poliamorycznym związku ( ͡º ͜ʖ͡º)
gra osadzona w uniwersum od Paizo zawiera homoseksualne i transseksualne postacie? Kto by się spodziewał?


@Entelechia: No ja na pewno nie. Zwłaszcza że w pierwszym Pathfinderze też osadzonym w tym uniwersum takich klimatów nie było.
Pisze o białych i heteroseksualnych. A ty sobie to skróciłeś do białych.


@Thorkill:

No a skąd ja mam wiedzieć, czy spotykane postacie są homo czy hetero? Myślisz, że każdy na wstępie przedstawia się "Jestem Mark, homo"? XD
Osoby ujawniające swoją orientację to promil postaci w tej grze. Natomiast można łatwo, o ile ma się oczy, rozpoznać kolor skóry.
czy spotykane postacie są homo czy hetero? Myślisz, że każdy na wstępie przedstawia się "Jestem Mark, homo"? XD


@CralencSeedorf: Gościu dwie szefowe tej całej niewydarzonej krucjaty mówią ci praktycznie tuż po poznaniu że są lesbami. Dostajesz to prosto w twarz.
Tak samo potem npc: storyteller który milczał przez cały pierwszy patfhinder o swojej orientacji, w tej części od razu chce ci opowiedzieć jak ciężko jest być gejem w tym opresyjnym świecie.
@Thorkill: Dlaczego tak bardzo chcesz dyskutować o grze, której nawet nie odpaliłeś. Gdyś to zrobił, wiedziałbyś że:
1. To nie są żadne szefowe krucjaty. Jedna jest strażniczką miejską, a druga prawie paladynką. I wspominają o tym przy okazji, jedna z nich mówi, że żona na nią czeka w domu. No straszne.

2. Storyteller nic takiego od razu nie mówi. Ja nawet o tym nie wiedziałem, a już parę razy z nim
Dlaczego tak bardzo chcesz dyskutować o grze, której nawet nie odpaliłeś


@CralencSeedorf: Odwracając sytuacje, czemu ty tak usilnie bronisz tego bezwstydnego wykorzystania gry komputerowej o zabijaniu w wymyślonym świecie fantasy demonów do promowania ideologii politycznych?
Przez 30 lat graliśmy w Gold Boxy, Baldury, Fallouty, Toee czy nawet Pillarsy i jakoś obchodziliśmy się bez promocji jakiejkolwiek ideologii i odniesień do obecnej polityki. A teraz nawet w tych fikcyjnych światach fantasy otaczają cie
Ty grałeś w te Fallouty w ogóle?


@Oak_: Ok Fallout może zły przykład. To jeszcze ci zostały Gold Boxy, Baldury, Icewind Dale, Planescape Torment, Arcanum, ToEE, Neverwinter Nights Pillarsy i pierwszy pathfinder.
Arcanum


@Thorkill: W Arcanum również jest seks homoseksualny i jest mnóstwo dyskusji na temat rasy i wyśmiewania prawicowego podejścia do tego tematu. Gra nota bene zrobiona przez twórców Falloutów. Baldury z tego co pamiętam również miały postacie homoseksualne, na pewno dwójka. W Pathfindery i ToEE nie grałem.
Dla mnie śmieszne jest, że jakiś NPC w ogóle porusza takie tematy, niby ma to być gra fantasy, a tymczasem na siłę dodają problemy współczesnego świata w wyjątkowo niestrawnej formie.


@Bethesda_sucks: Dokładnie o tym pisze. Wbrew temu co próbuje mi tu wcisnąć adwersarz nie przeszkadza mi obecność osób o odmiennej orientacji seksualnej w grach komputerowych czy filmach, jeżeli to wprowadzenie takich postaci jest zrobione w nienachalny, naturalny nie zakłócający opowieści sposób.
źródło: comment_1630950930GLf3RMwoIVjFenrEge6fIb.jpg
jest zrobione w nienachalny, naturalny nie zakłócający opowieści sposób. Natomiast przeszkadza mi nachalne, prymitywne wciskanie tego w dużych niestrawnych ilościach, jasno wskazujące na idelogiczno -polityczne motywy. Tak jak np. poniżej.


@Thorkill: Przecież to jest wątek bardzo poboczny, w którym Storyteller opowiada swoją historię na podstawie znalezionych gdzieś w świecie notatek. Gdzie tu masz nachalność?
A osób rasy białej oczekuję w grach osadzonych w światach wzorowanych na zachodniej cywilizacji i nie widzę tu niczego nachalnego. Tak samo oczekuję, że wojownikami będą jednak faceci, a kobiety co najwyżej czarodziejkami czy kucharkami ewentualnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).
czemu boisz się silnych kobiet?


@Logika_wykopu: A skąd twoje przekonanie że siła kobiet ma się brać z ich fizyczności? A jeżeli już przyjmujemy że siła jakiejś przykładowej kobiety bierze się z jej fizyczności, należy tą fizyczność przedstawić we właściwy realistyczny sposób patrz poniżej. a nie robimy szczupłą blond barbie i ubieramy ją w zbroje płytową i każemy walczyć mieczem dwuręcznym w pierwszej linii choć predysponowana fizycznie jest jedynie do walki pędzelkiem
źródło: comment_1630953260FItEhO0HNslaLWLiBLSuil.jpg
Czary i zdolności nadnaturalne już ci nie przeszkadzają?


@CralencSeedorf: W pewnym sensie przeszkadzają. Są zazwyczaj najsłabszym elementem światów fantasy, dlatego wielu autorów tego gatunku unika wgłebianie się w szczegóły jak to się dzieje. Dlatego generalnie preferuje tzw. światy Low Magic. gdzie można zabić magią co najwyżej klika osób.
Generalnie temat magii w swiecie fantasy to cięzki temat. Łatwo to przedobrzyć i stworzyć z czarodzieji właściwie bogów. Co oczywiście psuje kreacje świata.