Wpis z mikrobloga

#orange #!$%@?ło!

mama, starsza już kobieta zaczęła mi się skarżyć, że coś szybko ubywa jej pieniędzy z konta prepaid. szybko przejrzałem billingi, no fakt, częściej do mnie dzwoni, mogło jej się zdawać. ale dzwoni ostatnio znów, że niedawno doładowała konto, a potem nie mogła się dodzwonić przez brak środków na koncie. co się okazało?

Naciągacze z orange, zasubskrybowali ją do usług gdzie jest dziecko oraz chron dzieci w sieci! Jak to zrobili? Pani konsultantka z czatu zdradziła sekret. Na numer telefonu leci SMS flash - dla niewtajemniczonych, to takie powiadomienie od operatora, SMS, który wyświetla się od razu na ekranie, na starszych urządzeniach praktycznie nie pozwala na interakcje z telefonem, bo zajmuje cały ekran. I w tym smsie jest, że hej, włączyliśmy ci usługę, będziesz bulił hasj co miesiąc, no chyba, że wyślesz nam SMSa, to ci usługę wyłączymy.

Czaicie jakie #!$%@?? Jakoś ja sobie #!$%@? takiego smsa nie przypominam, a otrzymała go starsza osoba, która SMSa o rezygnacji w życiu nie byłaby w stanie wysłać.

Z tego co czytam, to takie akcje zdarzały się już wcześniej. Sprawdźcie usługi waszym mamom, tatom, babciom i innym mniej zorientowanym technicznie członkom waszych rodzin i bliskim. Zaraz leci zgłoszenie do wszystkich organów kontrolnych jakie tylko znajdę w internecie, łącznie z tymi uninym rzecznikiem praw konsumenta.

Co ty na to @OrangeEkspert - nie wstyd wam stosować metod niczym na sprzedaży garnków staruszkom?

#oszukujo #gorzkiezale
  • 38
Na numer telefonu leci SMS flash


@henk: u mnie co jakiś czas telefon daje jeden sygnał, jakby nawiązywał połączenie/rozmowę. Jeśli jestem szybki i zdążę sprawdzić ekran, to właśnie coś tam pieprzą o lokalizowaniu dziecka, ale zaraz ta wiadomość z ekranu znika. Dziwne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk: może Jej dawno nie aktualizowałes. Tłumacze Ci że to są screeny z tej aplikacji. Zresztą ja tylko chciałem pomoc. Zaznacz je na stronie i tyle.
@archi3: Mam najnowszą wersję apki, znam ją i korzsytam. Po raz kolejny powtarzam ci, że wymienione przeze mnie usługi nie są widoczne jako aktywne w apce, nie ma nic na ich temat, zero, null, nic - nawet nie wiesz że takie są. ich status widać dopiero w webaplikacji na strtonie. jak inaczej mogę to napisać, żebyś skumał o co mi chodzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@henk: ostatni raz mówię tj screen z apki mój Orange. Zobacz na ikonki na dole(może nie jesteś zalogowany i masz tylko podgląd na swoje konto)
@henk: po pierwsze, to działa tak, że jak Ci się wyświetla wiadomość, to masz do wyboru "Ok" albo "Anuluj". Nikt z automatu tego nie włącza, można się nie zgodzić. Co nie zmienia faktu, że to i tak jest słabe.

Po drugie, wystarczy cofnąć zgody marketingowe, wówczas niczego takiego nie dostaniesz. Wszystkie zgody na "nie" i już.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niekumaty_: ja wiem, że można się nie zgodzić, ale jak sam przyznałeś, jak starsza osoba dostanie takiego SMS, co jej zasłoni ekran, to statystycznie w 50 procentach kliknie zgodę. A co do zgód marketingowych, to jestem niemal pewny, że je dawno temu blokowałem, a teraz znów musiałem to robić.