Wpis z mikrobloga

Ale mam ciekawą zagwozdkę.

Zbudowałem nowego kompa, a starego przygotowałem do pracy w roli nagrywacza rozgrywek.

Czyli nowym komp do giercowania, a stary tylko nagrywa przez funkcję OBS NDI.

Nowy komp ma kartę sieciową 1 gigabit, stary 100 megabitów. Router 1 gigabit.

Nagrywanie na starym i7-4770K (służący obecnie również za grafikę, niepodkręcony, za to oskalpowany i potraktowany ciekłym metalem - dla zbicia temperatury) jest zajebiste, kiedy nowy komp (serwer obs) jest podłączony do routera #!$%@? kablem i szybkość połączenia z routerem ustalana jest na 100 megabitów.

Ale wtedy ping w grze z około 55 milisekund robi się 450.

Zmiana kabla ethernet na lepszy uwalnia pasmo kompa do gier, ale za to wtedy komp do nagrywania (OBS NDI - i7-4770K) nie jest w stanie płynnie nagrywać z żadnym ustawieniem.

Miałem w planach kupienie karty sieciowej 1 gigabit do starego kompa lub zmiana płyty na inną, ale teraz zastanawiam się czy to ma sens.

Nie wiem także jakie algorytmy OBS kierują w tym przypadku nagrywaniem.

Zastanawiałem się nad instalacją programu NetLimiter, ale nie wiem czy jest sens go kupować, czy to da oczekiwany rezultat.

Dlaczego nagrywanie jest idealne w przypadku lejka na połączeniu sieciowym komputera, na którym gram, a w przypadku odblokowania transferu danych do routera już na kompie nagrywającym jest problem z wydajnością?

Komp nagrywający cały czas ma limit karty 100 megabitów.

Myślałem, kombinowałem i nic nie zdziałałem. W komentarzu zrzut ekranu, kiedy komp do gier ma przepustowość do routera 1 gigabit i wtedy komp nagrywający zdycha.

#pcmasterrace
StaryWedrowiec - Ale mam ciekawą zagwozdkę.

Zbudowałem nowego kompa, a starego prz...

źródło: comment_1630900992zl6CQV5b0dcH1Toat2Dp6v.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@teluch:Problem występuje wtedy, kiedy komp, na którym gram ma większą przepustowość, a komp nagrywający nadal ma 100 megabitów.

I to jest dla mnie niezrozumiałe.

EDIT: Walnąłem się. Płyta ma USB 3.0. Nie ma wewnętrznego, do panelu przedniego. Dlatego kilka lat temu kupiłem adapter na PCi i żyłem w przekonaniu, że nie ma wcale.
  • Odpowiedz
@m132: Na nowym mam włączony OBS z ustawieniem wyjścia NDI.

Na starym używam OBS, który przez sieć (router) przejmuje stream z nowego i to właśnie już ten OBS renderuje stream do pliku .flv.

Wiem, że mogę ograniczyć wydajność karty sieciowej na kompie, na którym gram (nowy), ale wtedy ping w grze skacze z 55 do 450 milisekund.

Wystarczy nowy komp podpiać #!$%@? kablem sieciowym, kiedy negocjacja szybkości łącza z routerem
  • Odpowiedz
@teluch: @m132: Zainstalowałem triala NetLimiter i jest git. Ustawiłem limit na upload OBS na 100 megabitów.

Co nie zmienia faktu, że i tak spróbuję do kompa nagrywającego podpiąć kartę gigabitową, żeby przekonać się co to da, a poza tym, żeby szybciej przesyłać pliki po sieci, między kompami.

Zastanawia mnie jednak fakt, dlaczego przepustowość sieciówki kompa źródła ma wpływ na wydajność kompa renderującego i nie da się tego ogarnąć
StaryWedrowiec - @teluch: @m132: Zainstalowałem triala NetLimiter i jest git. Ustawił...

źródło: comment_1630905190KUKVNNOWyPLOEGHwMOiTlN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StaryWedrowiec: komputery masz obok siebie? Jeżeli tak to możesz pomyśleć nad dokupieniem karty sieciowej do mocniejszego kompa i połączeniem takim: Router <=> Pc do grania <=> Pc do nagrywania
  • Odpowiedz