Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to jest, że na ulicy na której wkrótce zamieszkam leży światłowód, ale #inea twierdzi, że musi pociągnąć światłowód z innej ulicy by podłączyć go do mojego bliźniaka i koszt takiej usługi to 32 tysiące?

Sąsiad naprzeciwko ma podłączony światłowód, a dzieli nas kilkanaście metrów i na dodatek ulica piaszczysta, żadnego asfaltu.

#internet #it #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
jak to jest,


@skytz: jak autostrada idzie kolo wsi to tez nie znaczy ze wjazd na nia jest tuz obok, tylko na najblizszym wezle. To ze idzie swiatlowod dana trasa to nie znaczy ze jest w tym miejscu mozliwosc wpiecia sie do niego. Powodow moze byc wiele, jak chocby wyczerpana ilosc klientow na danym "wezle".
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf: @grosik01: @Akuku69:

Dodatkowo dziś się dowiedziałem, że na tej ulicy wszyscy mają światłowód (4 domy, mój powstał jako 5).

Troszkę mnie to dziwi, że wszyscy mają ale akurat u mnie jakis problem ( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
@skytz: Dofinansowanie, po prostu jak zgłosili domy do podłączenia, to mieli kasę z UE czy innych programów, tutaj musza "za swoje" załatwiać ekipę, pozwolenia, itp itd
musisz czekać aż powstaną kolejne domy i podłączą, lub zagadaj z sąsiadem
  • Odpowiedz
@skytz Nie ma w tym nic dziwnego - taka jest niestety ta technologia GPON. Były 4 domu to dali splitter optyczny na 4 linie światłowodowe. To jest sieć pasywna, więc muszą Cię podłączyć, aż do najbliższego wolnego splittera, bo ilość splitterow w szeregu też jest ograniczona.
  • Odpowiedz