Wpis z mikrobloga

Chodzi mi o przesunięcie warstw.


@Milql:

tu nie ma przesuniecia warstw :)))

Jak sądzicie to problem mechaniki czy elektroniki?


@Milql:

mechanika ujowa, a pewnie jeszcze slicer cos dorzucil ze swej strony :)))

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Milql: tam gdzie jest otwór - na 90% miałeś retrakt. Po retrakcie widać że już nie podawało tyle co miało podawać, są warstwy chudsze. Więc zapchana dysza brudna. Lub/oraz źle ustawiony retrakt (za długi)
Zniekształcenie od dołu, tzw stopa słonia, to źle temperatury stół i druk (albo brak izolacji termicznej na hotendzie, na bloku grzałki, i promieniuje za mocno ciepłem) , wydruk ci miękknie gdy jest ciągle między gorąca dysza a
@Milql: mi też nie przeskakiwało. Jeżeli masz jedną śrubę do osi Z to wydrukuj sobie walec maksymalnie blisko te śruby i maksymalnie daleko. Jeżeli ten blisko będzie ładniejszy to moja teoria jest prawdziwa.
Drukarka do CreatBot DE Plus. Same problemy od początku.


@Milql: jak widzę, to ma seryjnie (niezależnie czy z 1, 2 czy 3 dysze) goły blok grzejny - jak tego nie zaizolujesz termicznie, to gdy dysza będzie nad wydrukiem wolno jeździć to będzie ci się pod spodem wydruk rozpuszczać.

Chyba nie ma w druku3d czegoś takiego jak "gotowa prosto z pudełka", no może poza original prusa, ale tam też są różne przygody
hrumque - > Drukarka do CreatBot DE Plus. Same problemy od początku.

@Milql: jak w...

źródło: comment_16309229890t6Ajnsmu9gTtBY9ujCdXP.jpg

Pobierz
@Milql: jak nic nie podpasuje, to kupujesz arkusza "tekturę termiczną" i wycinasz/modelujesz z dziurkami na dysze, potem oklejasz taśmą kapton i jest dużo lepsza izolacja niż silikony. Tak się robiło od początków druku 3d, dopiero niedawno weszły te silikonowe skarpetki.
Na dwie dysze możesz zrobić jedną wspólną izolację - będzie łatwiej z tekturki białej wymodelować "pudełko zapałek" z 2 otworkami.
hrumque - @Milql: jak nic nie podpasuje, to kupujesz arkusza "tekturę termiczną" i wy...

źródło: comment_1630924112FVphCwvUA93H6kxJwdM3rl.jpg

Pobierz
@Milql: wersja testowa prowizoryczna - pod nadzorem - możesz użyć zwykłej tektury, ze zwykłego kartonika. Byle nadruku kolorowego nie miała. Gdzie dotyka bloku to szczernieje, ale zapalić się nie powinna na 99% (sprawdzić np lutownicą, podobne temperatury grotu).
@hrumque Dzięki. Ciężko z tym kartonem termoizolacyjnym. Trzeba kupić całą rolkę.
Czytałem na forum że ludzie stosują taśmę teflonową, taką do uszczelniania w hydraulice. Może spróbuję tej metody.