Wpis z mikrobloga

@Koster: Cześć, sorry za priva: czy znaczy to, że liczniki "czują" przedłużacze naliczają za prąd nie pobierając go? Coś kiedyś o tym słyszałem, ale nie do końca rozumiałem i ciężko mi było w to uwierzyć. Jak można z tym walczyć, gdzieś zgłosić, czy co? Pzdr
  • 2
@Slawczyk spoko nawet lepiej na priv;)
Nowoczesne liczniki mierzą tzw. bufor czyli jeśli od gniazdka masz podłączony przedłużacz do którego nic nie jest podłączone płacisz za ten bufor czyli za to że masz prąd w kablu....
Dodatkowo ten inspektor mówił że wszyscy którzy wymienili liczniki płacą więcej dużo więcej a niektórzy nawet do 40proc więcej
Licznik mam taki elektroniczny, z wyświetlaczem pokazującym darte, godzinę, zużycie itp. Mam go odkąd tu mieszkam, czyli ok. 7 lat. Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie zniszczenia tego licznika PRZED jego wymianą, ani W TRAKCIE wymiany przy pracowniku, ale skoro jest ryzyko, że 'stwierdzą' namagnesowanie, to nie wiem, co robić...
Co robić: odłączać przedłużacze? A jak do gniazdka podłączę rozgałęźnik a nie przedłużacz, to też będzie mi naliczał? Jak on to nalicza, skoro