Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki,

Przymierzam się do kupna samochodu: używany, do 45kpln (plus minus trochę), kombi, benzyna 100KM+, rocznik 2016 wzwyż. Jeżdżę kilka lat Fordem Focusem mk2, wcześniej jeździłem kilka lat Focusem mk1, wcześniej Golfem. Obecną fokę chwalę sobie za wszystko ale czas ją zmienić. Teraz wacham się między Focusem mk3 (po lifcie) i Oplem Astrą K. Silniki jakie mnie interesują w obu markach to te które są 4 cylidrowe. Pomijając wersje i wyposażenie to który samochód wybieralibyście i dlaczego? Wszystkie opinie jakie dotychczas przestudiowałem wskazują jednak na Focusa, ale szukam jeszcze kolejnych i chętnie poznam jakąś kolejną krytykę każdej z marek.

Ewentualnie - zupełnie inny samochód, tutaj do wyboru mam:

Skoda Rapid - poza niższym spalaniem (niż Ford i Opel) zupełnie nie mam za nią żadnych argumentów, no i nie wiem czy odpowiada mi liftback
Hyundai i30 - mało ofert, nie wiem jak się ustosunkować, opinie o dobrym trzymaniu w zakrętach kuszą (Focus trzyma się jak na butaprenie, co lubię)
Kia Ceed - jeszcz mniej ofert, tyle samo narzekania co zachwalania
Seat Leon - ilość ofert zupełnie symboliczna, zupełnie nic nie wiem o Seatach
Dacia Sandero Stepway albo Duster - gdyby nie to że to jednak wciąż Logan, tylko inaczej wyklepany, to bym się zastanawiał poważniej

#samochody #motoryzacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61327ea26ffb19000ae1b7e9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeździłem jednym i drugim i w sumie różnica jak dla mnie żadna więc kwestia preferencji wizualnych, akurat IMO focus wygląda ciekawiej.
Ceed to muł jakich mało
i30 za małe
Leon się źle zestarzał i w środku najgorszy ze wszystkich (oprócz Dacii ofc)
Dacia wygląda jak z pomocy dla powodzian
w tej kwocie masz jeszcze Tipo ale tego widziałem tylko z zewnątrz, kuzynka ma i zadowolona ale nie jechałem nim.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem tego Leona przez 4 lata. Nie wiem jak będzie wyglądało dalsze użytkowanie, ale u mnie przez 90k km wszystko gitara. Silnik 1.4 TSI 150ps sprawował się super, dynamiczny, potrafi być całkiem oszczędny w trybie eco - pracuje wtedy na dwóch cylindrach. Stylistycznie z tych które wymieniłeś imo najładniejszy, podoba mi się bardziej niż Leon najnowszej generacji. Dobrze wspominam ten samochód, nigdy mnie nie zawiódł.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeździłem prawie wszystkimi. Dostawałem losowo z wypożyczani na wyjazdy służbowe. Bież Focusa i innymi sobie głowy nie zawracaj. Mi najlepiej jeździło sie dislem tym po lifcie te przed liftem są troche jak traktory. Jedno z najlepiej i najpewniej prowadzących się aut zimą z jakimi miałem do czynienia a to wiele mówi o zawieszeniu itp.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Vaga bym odrzucił, poczytaj o problemach początkowych wersji z 1.4 i łańcuchem rozrządu, potem ponoć to poprawili. Nowsze 1.5 są lepsze, ale na manualu ruszasz z kangurkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecam Ci totalne coś spoza twojej listy, toyota auris 1.8 hybrydka najlepiej combi bo hatchback malutki, dozbieraj, ale naprawdę warto i samochód odwdzięczy Ci się bezproblemową jazdą oraz niskim spalaniem (niektórzy gazują, gadałem z
  • Odpowiedz