Wpis z mikrobloga

Odpaliłem dziś w ramach testu koparkę #kryptowaluty na rtx 3070, użyłem do tego #nicehash. Dzienne wydobycie oscyluje w okolicy 3,50 euro (51MH/s). Temp. na karcie wynosi 62 stopnie, wentylatory 70%. Nic nie zmieniałem w ustawieniach karty. W internecie piszą żeby nie przekraczać temp 80 stopni, czyli mam jeszcze możliwości szybszego kopania skoro temp. u mnie bez żadnych ingerencji wynosi tylko 62 stopnie? Proszę o jakieś uwagi.

#btc #ethereum
  • 16
@ominius: Ja na takiej karcie lekko podkręconej mam 59-60 MH/s przy temperaturze 60C. Podnieś trochę zegar pamięci, obniż zegar rdzenia i ustaw power limin na 50-60%. A z jakiego minera korzystasz?
@ominius: Niby możesz podkręcić i coś tam troche wydajniejsza będzie + większa temperatura, ale nie wiem czy jest sens, bo im wyższą stałą temperaturę będziesz trzymał tym karta będzie mniej żywotna
@Tank1991: jeśli będę kopał amatorsko, tzn. kilka godzin na dzień kiedy jest okazja to karta powinna być w dobrej kondycji? Czy nawet takie kopanie powoduje wyniszczanie sprzętu?
@ominius: ustaw sobie bezpieczne 1075 i 2400 na pamieciach (wartosci absolutne), 100% na wentylatorach i dobre wietrzenie, inaczej usmażysz ram i prędzej czy później będziesz miał zwiechy oraz zmniejszony hashrate
Temp. na karcie wynosi 62 stopnie, wentylatory 70%.


@ominius: Temperatura rdzenia to 62, a pamieci maja przynajmniej +20.

Proszę o jakieś uwagi.


@ominius: Przestan kopac, ogarnij podstawy (jest mase filmow w internecie), nie uzywaj nicehasha czy jak to to sie nazywa.