Wpis z mikrobloga

Witam sportowych świrów! Wczoraj na trasie odkręcił mi się cały nożny napęd (musiałem wracać parę kilometrów o jednym ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i za cholerne nie wiem jak go przykręcić - pomógłby jakiś rowerzysta z tym? Wydaje mi się że nie jest to wyłamane tylko zwyczajnie odkręcone, jeśli nie mam racji to wyprowadźcie mnie z błędu. Wklejam zdjęcie i w komentarzu kolejne.

#rower #rower #naprawarowerow
quba1 - Witam sportowych świrów! Wczoraj na trasie odkręcił mi się cały nożny napęd (...

źródło: comment_1630760733kFIBW9PhIwvJeQL0tCccxt.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Gorion103: napisałem tak jak się to nazywa ale byłem zmuszony zmienić na "nożny napęd rowerowy" xD martwi mnie ten świat, że nawet nie można napisać o tej części do rowera tak jak się nazywa tylko jakieś zamienniki używać (°°
  • Odpowiedz
@mirage50: myślę że wkręcić można bo w środku jest gwint, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. jednego ped*ła muszę trzymać a tego wkręcać?
  • Odpowiedz
@quba1: polecam wziąć jakiś klucz kieszonkowy do tego, bo może mieć tendencje do odkręcania się ciągle teraz. Przynajmniej ja tak miałem kiedyś
  • Odpowiedz
@xrobek: @quba1: nie no jak się odkręca to źle dokręcone masz( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dokrec, przejedź się, dokrec znowu i tak że 3 razy. Nakrętkę możesz potraktować loctite/ klejem do śrub, ale i bez tego nie powinna się luzować.

Ta nakrętka to prawdopodobnie 14 mm. Potrzebujesz do tego klucz nasadowy. Ściągacz do korb często ma ten nasadowy wbudowany ( ale do niego potrzebujesz z kolei 15mm
  • Odpowiedz
@general_bomba: nie zauważyłem jakiś objawów, ale też podejrzewam że luzowało się z każdą jazda coraz bardziej aż wczoraj odkręciła się całkiem. Przykręciłem i jest git, lecz zwykłym kluczem nie mam za bardzo jak tam dojść żeby skręcić to na tyle mocno, żeby się to nie odkręcało (wczoraj zrobiłem test i po parunastu metrach znów wypadło). Sprawdzę to co wysłałeś w linku. Dzięki.
  • Odpowiedz