Wpis z mikrobloga

Poszukuję access pointa, najlepiej na RouterOS, ponieważ chcę aby współgrał z MikroTikiem hAP ac2 którego WiFi jest niedomagające (plus polubiłem możliwości RouterOS)

Wymagania są następujące:
-WiFi powinno być dostępne w drugim końcu mieszkania (32m2), obecnie na drugim końcu ledwo co łapie i zrywa
-WiFi powinno również być na tyle dostępne, aby w budynku 20-30m od routera też coś łapało

Chciałbym też żeby koszt AP nie przekraczał kosztu routera, czyli ok. 260zł. AP ma też być zamontowany wewnątrz budynku, w tym samym pokoju co router, chyba że bez problemu będzie służyć jako repeater sieci z kilkoma SSID.

#siecikomputerowe #mikrotik #komputery #informatyka #pcmasterrace
supra107 - Poszukuję access pointa, najlepiej na RouterOS, ponieważ chcę aby współgra...

źródło: comment_16306874638EA0h0a2EiltbmMh3vq8lX.jpg

Pobierz
  • 17
@lunga: No tak, ale w porównaniu do TP-Linka który wcześniej służył jako AP to MikroTik ma słaby zasięg. Już choćby żeby zrobić repeater żeby pokryć cały dom to będzie sukces.
@McKeyPL: W jakim sensie dwa? Dwa access pointy i router? xD
@supra107: ja kiedyś też kombinowałem z repeaterami ale za namową mireczków zainwestowałem w dwa access pointy i w końcu internet mi działa jak trzeba. Mam router na Mikrotiku i AP od Ubiquiti. Jakie to jest dobre. Dołóż kilka groszy i zrób to dobrze, nie będziesz żałował.