Wpis z mikrobloga

Drogie #alipaczka #aliexpress taka ciekawostka: przedwczoraj w mojej apce od #inpost odmeldowało się, że ktoś utworzył dla mnie przesyłkę. Jako nadawca widnieje tajemnicza firma "4PX Express Co" - google mówi, że jest to pośrednik wysyłający do nas przesyłki z Aliexpress. Czyli niby wszystko się zgadza, nie zgadza się jednak drobiazg: od ponad roku robiąc zakupy w Chinach nie zamawiam przesyłek z dostawą do paczkomatu (odkąd przeczytałem tu pod tagiem, że można się bardzo brzydko naciąć przy takich dostawach), wszystkie moje aktualnie "idące" przesyłki z chin idą normalnie na adres domowy, żadna z nich też nie ma numeru trackingowego zgodnego z tym widniejącym w apce Inpostu.
Czyli zapewne pomyłka pośrednika, może otrzymawszy moje dane dotyczące jednej z przesyłek, z rozpędu wygenerował przesyłkę i na inpost. Zastanawia mnie jednak, czy nie jest to aby jakiś wałek pośrednika z wykorzystaniem moich danych? Choćby dojenie Aliexpress na przesyłki, których nie było?
  • 7
@cumpot: ale sęk w tym, że wszystkie moje aktualnie będące "w drodze" przesyłki z Ali są w drodze z innymi numerami trackingowymi, ten nie pasuje do żadnego z nich, w apce #alipaczka" też nie jest raportowana zmiana numeru trackingowego, a normalnie jeśli coś takiego się dzieje, to ładnie to w apce widać.
@wypokowy_expert: ok, ale numer przesyłki z dupy, jak to wytłumaczyć? Poza tym aktualnie mam samą drobnicę pozamawianą, same "cainao" i "aliexpress standard shipping", jeszcze się mi nie zdarzyło, by przychodziły inaczej, niż pocztą.
Docelowy paczkomat widać chyba dopiero, jak paczka się pojawi w systemie, po samym zgłoszeniu elektronicznym jest tak jak teraz, tylko nadawca i numer.
@Jarek_P: chinczyki cały czas kombinują jak to najtaniej przesłać, równie dobrze 10 przesylek jakie masz może zmienić numer na ten inpostowy i przyjdą w jednym worku.
Albo ktoś sobie randomowo twój numer na Ali wpisał. Raz dostałem kod do paczkomatu na końcu kraju
@wypokowy_expert: właśnie bardziej obstawiam to drugie (przy łączeniu przesyłek nowy numer byłoby widać w systemie). Ciekawi mnie tylko, czy to faktycznie pomyłka, czy generowanie przez pośrednika fejkowych wysyłek na istniejące dane celem wydojenia większej kasy od Aliexpress.