Wpis z mikrobloga

Podpisuję papiery dla przyszłego pracodawcy, mam rubrykę "powszechny obowiązek obrony" a w niej 4 punkty:

1. Czy posiadam nadany przydział mobilizacyjny
2. Czy posiadam pracowniczy przydział mobilizacyjny
3. Czy posiadam nadany przydział organizacyjno-mobilizacyjny
4. Czy jestem przeznaczony do wykonywania świadczeń na rzecz obrony
5. Poborowy i nie stający dotychczas do poboru, jeżeli w roku zatrudnienia w spółce kończy co najmniej 20 lat

Może ktoś objaśnić co to do cholery znaczy? XD Jedyne co wiem to że byłem na komisji wojskowej i dostałem kat. A, a na te pytania nie wiem jak odpowiedzieć

#pracbaza #praca #wojsko #wojskopolskie #wku #pomocy #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@peppawamx do pierwszych 4 punktów aktualnie musiałbyś zaliczyć przysięgę wojskową więc ciebie to nie dotyczy. Ostatni punkt to chyba dotyczy starszych gości co unikali obowiązkowego poboru do wojska, ale w sumie teraz już nie ma tzw. zety, więc do końca nie rozumiem o co chodzi pracodawcy. Pewnie firma chce się zorientować czy będziesz mu znikał na jakieś ćwiczenia rotacyjne do wojska. Czy należysz do Wojsk obrony terytorialnej czy nie. Wydaje mi
  • Odpowiedz
@Qrakk: nie ma przydziału, ale wcale nie musiałby mieć przysięgi. Mnie ostatnio, spoooro lat po kwalifikacji (nie odbywałem w międzyczasie żadnej formy służby) wezwali żeby nadać przydział do konkretnej jednostki w razie wojny i mobilizacji.
  • Odpowiedz