Wpis z mikrobloga

1658 + 1 = 1659

Tytuł: Szkieletowa załoga
Autor: Stephen King
Gatunek: opowiadania
Ocena: ★★★★★★

Mój ojciec był nierobem, ja chciałem zostać chirurgiem. Ojciec śmiał się ze mnie, wyzywał od głupców, po czym kazał sobie nalewać kolejną szklaneczkę wina. W wieku czterdziestu sześciu lat umarł na raka. Ku mojemu zadowoleniu.


Dwadzieścia dwa opowiadania nie powiązane ze sobą niczym, oprócz autora. Trochę nie lubię takich zbiorów, bo zwykle bywają nierówne. Tak jak tutaj.

Najpierw te lepsze, uporządkowane malejąco, zgodnie z kryterium mojego zadowolenia z lektury.
Nona - kapitalne opowiadanie z mistrzowsko wyprowadzoną postacią głównego bohatera-narratora; nie wiadomo, czy to historia grozy, czy historia szaleństwa.
Jaunting - świetny pomysł, świetna historia, ciekawe zakończenie, choć bez zaskoczenia.

Średniaków nie będę wymieniał, bo one są właśnie takie średnie, w sam raz do wypchania tomu, żeby ten był opasły. Chyba w każdym z nich było coś, co mogło się podobać, ale to fragmenty. Jako całość są, moim zdaniem, poprawne. Co wcale nie jest minusem.

I na koniec jeszcze kompletna porażka, dawno nie czytałem czegoś tak słabego - Tratwa. O pływającej po jeziorze plamie zjadającej ludzi. Tam nie ma nic. Ani historii, ani bohaterów, ani morału. Polecam omijać.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter
GeorgeStark - 1658 + 1 = 1659

Tytuł: Szkieletowa załoga
Autor: Stephen King
Gatunek:...

źródło: comment_16305906390y6NYQQAM6cuowxZeXXU8j.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★ (2 recenzji)
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: zbiór opowiadań

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2015-05-31 - Użytkownik Przegrywens ocenił na: ★★ - Link do recenzji
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

@George_Stark: fragment Twojej recenzji został umieszczony na stronie open-source upolujksiazke.pl