Wpis z mikrobloga

@Al-3_x: Nie jestem fanem promowania biernosci i wyciagania raczek do tych, ktorym sie chcialo. Dlaczego ktos pracowal ciezko np. za granica kumulujac kapital albo poswiecal mlodosc na nauke podczas ciezkich studiow a drugi ma miec to samo chociaz tylko sie bawil i smial sie z ciezko pracujacych? Pozniej taki len sie starzeje i op dziwi sie, ze pozniej musi #!$%@? w sklepie za minimalna a powinien czerpac zycie garsciami ( ͡
empati


@Al-3_x: Co ma empatia do tego, że ktoś pracuje w takim zawodzie jaki ma wyuczony, do jakiego się nadaje? Rozumiem, że rządzący mają przydzielać każdemu pracę nawet jak się na niej nie zna? Ok, to ja chce być dzisiaj lekarzem z 20 letnim stażem, proszę o moje 20k zł miesięcznie xD

Wrogość wobec kapitalizmu spotyka się również wśród niektórych ruchów skrajnie prawicowych, w tym narodowo-radykalnych[4], faszystowskich i nazistowskich


TO by
@Al-3_x: Dlaczego masz być na emeryturze mając np. 50 lat?

Są ludzie którzy od 18 roku życia (skonczenie zawodówki) pracują w handlu przez całe życie. Nie rozwijają się, nie chcą nic zmienić. Więc jakim sposobem bez własnego zaangażowania mają zmienić pracę? Pracują zatem w jednym miejscu do emerytury. Widocznie tak jest im dobrze.
@Logan00: dokładnie. Przypomina mi to ziomka z którym w czasie studiów robiłem w maku. Chłop silny, niegłupi, a od 20 roku życia przez 10 lat tyrał za wtedy jeszcze ciut ponad najniższą krajową "bo ludzie spoko". Gdzie na budowie miałby dwa razy tyle na początek. Na niektórych nie ma wyjścia
Jest to przekonanie oparte na moralności i empati czyli czegoś czego kuc nigdy nie zrozumie.


@Al-3_x: biedna pani na kasie musi pracować. To jest dosłownie kapitalizm! Straszne.
@Al-3_x:
No tak, bo chlop przez 30 lat nie mial wplywu na swoje zycie i musial zapierdslac za najnizsza xD

Pomijam fakt, ze nawet w takiej gownopracy przy wykazaniu minimalnej inicjatywy po roku dwoch zgarniasz awans a jak nie to lecisz dalej