Wpis z mikrobloga

Planuję kupić komputer do pracy.
Słyszałem, że jeśli chodzi o pracę to Mac jednak najlepszy.
Zależy mi na dobrej synchronizacji między urządzeniami (iPad) i ogólnie wysokiej kulturze pracy.
Istotna dla mnie jest także jakość obrazu i bezpieczeństwo bo dane klientów.

Czy MacBook Pro 13 cali ma jakąś istotną przewagę nad Airem? Czy nie warto i lepiej wziąć Aira?
Mowa o nowych sprzetach bo musi faktura i rozumiecie.

#apple
  • 22
@Norskee nie no, głównie praca biurowa, analiza wyników badań - filmów i zdjęć, , odpisywanie na maile, tworzenie dokumentów, , raczej bez wielkich obciążeń typu renderowanie grafiki czy obróbka dużych plików.
Moze jakieś gierki czasami ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czyli może lepiej dołożyć do Aira więcej ramu?
@wojtek_bez_portek: Mnie #!$%@? bo jak piszesz coś i palcem muśniesz to rejestruje jakieś kliki. W 95% przypadkach ja mam lapka podpiętego do dużego monitora i pracuję używając klawiatury i myszki.
Ram dołóż. Ja mam 16GB i styknie, ale 8 może być za mało
@FalconOKO
@Daronk
Ok, to oleje tego Pro a dołożę ramu albo ssd, dzięki!
A Air ma podświetlana klawiaturę?

Używacie kompa w połączeniu z tabletem albo telefonem?
Zależy mi na szybkiej i dobrej synchronizacji dokumentów i zdjęć/filmów.
Fajnie to działa czy nie?
Watcha warto mieć czy nie? (ʘʘ)
@wojtek_bez_portek: Ma oczywiście podświetlaną klawe :)

Co do synchronizacji całości - genialna sprawa! Działa to w locie.
Mi już do ekosystemu fajnego brakowało właśnie tylko maka, wisienka na torcie ;)

Watcha oczywiście warto, ale imo bardziej warto iPhone tymbardziej ze sam Watch z Androidem nie zagra...
kusi mnie ten touchbar, wiecie, fajny gadżet ( ͡º ͜ʖ͡º)


@wojtek_bez_portek: Niestety tak jak mówisz gadżet, mi się podobało pierwsze 30 minut, potem uznany za kompletnie nieużyteczny. Klasyczne klawisze lepsze. Jeżeli nie robisz jakiś wymagających rzeczy (np. renderowanie) to brak wentylatora w Air może być dużą zaletą - brak ruchomych części mechanicznych, Air do zwykłych czynności i tak jest chłodny.
@wojtek_bez_portek: Generalnie różnice między air a pro to na korzyść pro = trochę większa bateria, aktywne chłodzenie no i tam chyba lekko lepsza grafika, więc różnic dużych nie ma. Już jak jesteś przy tym wyborze między Air a Pro to lepiej bym pomyślał o Air ale z większym dyskiem i z ram'em 16gb.

Co do touchbara o którym wspomniałeś - sam od zawsze jak na wystawach widziałem tego pro z tym
Air do zwykłych czynności i tak jest chłodny.


@devones o to plus, bo nie lubię jak komputer furczy, wolę jak jest cichutko.

@supermichalpol myślę, że przyszłościowo lepiej zainwestować w większy ram i dysk, niż dokładać 1,5k na touchbar. Chociaż właśnie moja gadzeciarska dusza płacze ;)

@FalconOKO

Co do synchronizacji całości - genialna sprawa! Działa to w locie.


No mi teoretycznie też, ale to jest wszystko takie rozdrobnione.. Każda aplikacja sama sobie się
@wojtek_bez_portek: Tutaj tego problemu nie ma, wszystko się synchronizuje natychmiastowo i jest łatwo dostępne. Przeglądarka, zdjęcia, notatki, odbieranie połączeń przez komputer i wiele innych - wszystko po prostu działa.

myślę, że przyszłościowo lepiej zainwestować w większy ram i dysk, niż dokładać 1,5k na touchbar.


@wojtek_bez_portek: Zdecydowanie Touch Bar maksymalnie będzie ci się podobać klika dni, potem sobie uświadomisz że w 99% czasu nie patrzysz na klawiaturę jak piszesz i w
Bo może całkiem spoko zastępuje lapka?


@wojtek_bez_portek: Niektórzy potrafią zastąpić do do pracy biurowej + mail moim zdaniem absolutnie nie zastępuje laptopa. Dla mnie to tylko wygodne uzupełnienie na wyjazdy + lubię nanosić poprawki do projektów rysikiem oraz trochę rysuje ale nie zastępstwo. iPada kupujesz jak oczekujesz konkretnych funkcji które on ma. System jest znacznie ograniczony w stosunku do macOS.
@devones biorąc pod uwagę, że zamierzam używać go do oglądania zdjęć i filmów + pisanie to wydaje mi się wystarczający. Oczekuję możliwości otwarcia kilku okien i pisania patrząc na media. I oglądam na YT, że te nowe ipady maja zajebiście to zrobione. Można sobie okienek dużo naotwierac..
A iPad wymaksowany jednak tańszy
@wojtek_bez_portek: Sądzę że na dzień dzisiejszy iPad w 100% nie zastąpi Macbooka, na nim nie odpalisz zaawansowanych aplikacji, tylko te z App Store + zapomnij o emulacji aplikacji z windowsa (ale też w 100% nie jestem pewien bo nie posiadam, tylko mówię jako posiadacz iPhone i tego systemu)

Już lepiej kupić jakiegoś iPada (może nie najdroższego i najlepszego) i korzystać z niego jako centrum rozrywki + chyba mają możliwość używania ich
@supermichalpol ja obecnie mam tableta z androidem i bardzo mi się przydaje w pracy. W połączeniu z klawiaturą i myszą robi świetna robotę, jest ultramobilny, mały, szybki i do prostych zadań wystarcza. Plus mnóstwo na nim czytam bo mam tam cała swoją bibliotekę prac naukowych i książek.
Macbook też mobilny jest, ja wiem, ale jednak to laptop, którego sam kształt definiuje inne zastosowanie. Nie wyobrażam sobie przykładowo siedzieć na kiblu z laptopem
@wojtek_bez_portek: Nie wiem ja brałem z iDream. Krakowski sklep je realizował i była spoko obsługa - żeby nie czekać 8 tygodni to ściągali moją konfigurację z Gdyni, więc dostałem w pare dni. Najlepiej realizować przez sklep a nie przez sklep internetowy, bo wtedy mogą coś tam podziałać.
Co do Ipadów to korzystam z tego bazowego jako narzędzia do pisania notatek + dodatkowego ekranu jeżeli gdzieś jadę i potrzebuję mobilnego monitora. Koszt
@wojtek_bez_portek: To podziwiam, że tablet zastąpił ci całkowicie komputer. Tylko właśnie musisz pamiętać, że iPad to taki ulepszony iPhone na którego są także dedykowane aplikacje tylko na iPad ALE w przypadku nawet najnowszego iPad'a z procesorem M1 nie odpalisz aplikacji z Mac OS czy też nie będziesz mógł emulować z windowsa, (da się chyba odpalić Windowsa ale to jest niewygodne i traktowałbym to jako gadżet). Jeżeli masz możliwość przejścia się do