Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Panowie, od kilku dni walczę z autem dziewczyny. Miesiąc temu miała kryzysową sytuację i pompa wody na trasie zaczęła przepuszczać, co kilka km dolewaliśmy wody i dojechaliśmy do domu. Auto zostało odstawione do mechanika na wymianę rozrządu i pompy wody, ale od tego momentu mamy problemy z odpowietrzeniem samochodu. Mechanik nie odbiera telefonu i całkiem olał temat. Podczas jazdy poziom plynu w zbiorniku drastycznie spada, ale po wyłączeniu silnika i ostygnięciu wraca do normy. Cały czas walczę z odpowiwtrzaniem silnika i wydaje się, że jest już ok, to nagle ciepłe powietrze w kabinie coraz słabiej dmucha, a poziom plynu w zbiorniku się podnosi, co oznaczałoby, że układ się zapowietrza. Co ciekawe z odpowietrznika na ścianie grodziowej leci zimny płyn pod bardzo słabym ciśnieniem. Czy tak ma być? Chciałem zrobić test uszczelki na lekko rozgrzanym silniku i po odkręceniu korka i odpaleniu samochodu zaczęło mocno podnosić poziom plynu. Martwię się trochę, że może przegrzalismy blok silnika. Za podpowiedzi będę serdecznie wdzięczny. 

Auto to Megane 3 1.5dci 2011

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #renault #silnik
  • 20
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gfyy: zrobiona, odpowietrzam, a za minutę znowu jest dużo powietrza i tak cały czas, w zbiorniku czasami lecą bombelki, test upg zrobię za godzinę i dam znać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: @Gfyy: zrobiłem test upg, ale nic nie wyszło. Lekko się dymiło, ale nie czuć było zapachu spalin. Jak włączyłem nawiew to nagle poziom w zbiorniczku zaczął rosnąć i zaczęło się lać przez tester. Czyli coś z nagrzewnica?
JaTobieTyMi - @trzaichlac69: @Gfyy: zrobiłem test upg, ale nic nie wyszło. Lekko się ...
  • Odpowiedz
Jak włączyłem nawiew to nagle poziom w zbiorniczku zaczął rosnąć i zaczęło się lać przez tester. Czyli coś z nagrzewnica?


@JaTobieTyMi: mam nadzieję że odpowietrzasz auto z włączonym na maksa ogrzewniem wnętrza a nawiewy ustawiasz na nogi? Bo to w niektórych autach jest konieczne.
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: Wiatrak nawiewu i nagrzewnica to dwie różne rzeczy. To że nawiew jest wyłączony to nie znaczy, że pompa wody nie przepycha płynu przez nagrzewnice. Wrzucam foto jak skonstruowany jest układ chłodzenia w większości samochodów cywilnych. Nagrzewnica pod deską jest na małym obiegu, a duży otwiera termostat i jest na nim chłodnica przed zderzakiem.
trzaichlac69 - @JaTobieTyMi: Wiatrak nawiewu i nagrzewnica to dwie różne rzeczy. To ż...

źródło: comment_1630521602EJytvAS8sYSweXE2VTHpQ9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JaTobieTyMi: wywala ci płyn ze zbiorniczka wraz z tym do sprawdzania co2, a ty twierdzisz, że to nie upg? ok.

Wcześniej pytałeś o egr, a wydaje mi się bardziej o chłodnicę spalin. Tam trzeba zmostkować dwa węże z wejścia i wyjścia wody z niej i wtedy dokonać próby na co2.

Nie przypominam sobie by spaliny w 1,5 dci był chłodzone wodą.
Aczkolwiek nie widziałem najnowszej generacji tego silnika i być może
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: wywalilo płyn jak auto było rozgrzane rozgrzane i włączyłem nawiew przy otwartym korku. W trakcie jazdy poziom plynu był poniżej minimum, nawiew kiepsko działał i wskazówka na postoju potrafiła lekko opadać więc typowe objawy zapowietrzonego układu. Odpowietrzenie działa tymczasowo, bo za jakiś czas znowu jest powietrze w układzie i nawiew kiepsko działa. Auto nie kopci, poziom oleju jest ok, nie widać żadnych tłustych plam, wszystko jest normalne.

Robiłem test upg
  • Odpowiedz
  • 0
@JaTobieTyMi z wszystkich odpowietrznikow na wyłączonym silniku leci sam płyn bez powietrza? Czy grzejac auto do temperatury roboczej, włączając od razu nawiew na najcieplejszy i przy zamkniętym zbiorniczku coś się dzieje? Wentylator chłodnicy załącza się? Węże do/z chłodnicy i nagrzewnicy po włączeniu się wentylatora są ciepłe?
Sam osobiście (aby uniknąć takich kwiatuszków) stosuje napełnienie układu poprzez podciśnienie.
  • Odpowiedz