Wpis z mikrobloga

#stolarstwo #drewno
Planuje zakup frezarki gornowrzecionowej, ale z przeznaczeniem na stałe zamontowanie do stołu. Polecicie coś do 400-500 zł? Myślałem nad Bosh POF 1200 AE, ale okazuje się, ze ona nie ma możliwości zablokowania spustu po jej włączeniu, a nie mam zamiaru trzymania włącznika w czasie pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Przydałaby się także „dość” precyzyjna regulacja głębokości frezowania. Dodam, ze nie będzie ona używana do strasznie trudnych zadań, wiec nie potrzebuje frezarki z najwyższej półki.
  • 11
@sbsb jak najbardziej się nada. Sam takiej używałem do pierwszego stołu. Po pierwsze, hardware do regulacji jest w niej w środku, pod zaślepką. Wpisz sobie na yt, jakiś Rosjanin dał know how jak "odblokować" regulację. Druga sprawa, nie polecam Ci się schylać pod stół żeby włączyć i wyłączyć frezarkę za każdym razem. To prośba o wypadek. Włącznik blokujesz taśmą, trytką, whatever, a kabel wpinasz do listwy czy czegoś podobnego z przyciskiem POD
@sbsb: mam w takim zastosowaniu GRAPHITE 59G716. CO prawda nie spełnia ona warunku blokady wyłącznika, ale mam to rozwiązane prosto: włącznik mam osobny, a gdy montuję do stolika frezarkę, to na jej włącznik zakładam ścisk typu "żabka". A poza tym frezarka jest super, silnik słusznej mocy, wygodna wymiana narzędzi, różne średnice... do użytku "ręcznego" trochę ciężkawa, ale w stoliku to nie przeszkadza.
Pobierz Jarek_P - @sbsb: mam w takim zastosowaniu GRAPHITE 59G716. CO prawda nie spełnia ona ...
źródło: comment_1630500599nyC0BsnDiTOOr6iwRHCJkA.jpg
@majinBEJITA: Właśnie z tego co wyczytałem/obejrzałem w internecie to ten mały przycisk jest tylko zabezpieczeniem przed wciśnięciem spustu. Wiec najpierw wciskasz ten mały, a dopiero potem możesz wcisnąć spust.
@Jarek_P: W ogóle nie znałem tej firmy wcześniej, ale okazuje się, ze ta frezarka może być tą, której poszukuje. Niedroga, ale po opiniach wnioskuje, ze jest solidna i w pełni spełni moje wymagania. Pięknie dziękuje za polecenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)