Wpis z mikrobloga

#elektronika #pcmasterrace #informatyka #gsm #tmobile

Korzystał ktoś z internetu domowego LTE od Tmobile i mógłby się podzielić wrażeniami?

Pytanie drugie. Istnieją modemy LTE na USB z możliwością podpięcia dodatkowej zewnętrznej anteny? - pytam bo mam router DSL z wejściem USB do którego mogę podpiąć taki modem LTE właśnie. I w moim przypadku byłoby to najlepsze wyjście jeśli brałbym internet LTE.
  • 13
Istnieją modemy LTE na USB z możliwością podpięcia dodatkowej zewnętrznej anteny? @Variv: tak


@Huntley OK. A jeśli posiadałbym modem od Tmobile taki na przykład ZTE MF286R to mógłbym go jakoś kablem połączyć z moim asus dsl-ac68u? Po to aby asus mi rozprowadzał internet po całym domu?
router DSL z wejściem USB


@Variv: tylko weź pod uwagę, że modemy LTE na USB zwykle nie agregują pasm LTE, więc mają ograniczoną przepustowość. Routery z wbudowanym LTE potrafią być sporo szybsze.
Możesz też podpiąć pod USB jakiś smartfon z LTE w charakterze modemu, jeśli Ci np. zalega taki w szufladzie, ale oczywiście nie podepniesz do niego anteny. U mnie fon wyciągał znacznie większe transfery niż modem, mimo podpięcia pod ten
router DSL z wejściem USB


@Variv: tylko weź pod uwagę, że modemy LTE na USB zwykle nie agregują pasm LTE, więc mają ograniczoną przepustowość. Routery z wbudowanym LTE potrafią być sporo szybsze.
Możesz też podpiąć pod USB jakiś smartfon z LTE w charakterze modemu, jeśli Ci np. zalega taki w szufladzie, ale oczywiście nie podepniesz do niego anteny.

@MiQ27 Hmm OK. A inaczej. Mogę puścić z modemu LTE internet po telefonicznym
@MiQ27 Albo zwrócę Asusa bo jeszcze mogę. I ewentualnie kupię router z LTE. A jak będę potrzebować DSL to kupię jakiś tani modem DSL bez wifi i modem dls podepnę kablem r45 do routera (r45 WAN) i tyle. Tak by działało?
@Variv: nie puścisz neta po RJ11, ta opcja odpada. Jeśli chcesz zachować ten router DSL to on musi zarządzać łączem, używając DSL lub USB. Asusy zdaje się mają taką możliwość jak balansowanie obciążenia na 2 połączeniach WAN.
Albo faktycznie zmień router na LTE a w razie czego dołożysz modem DSL. Tylko że jak zrezygnujesz z neo to nie wiadomo, czy ją dostaniesz kiedyś z powrotem. U znajomych tak było, że po
@MiQ27 Tak. Asus ma dual wan czy jakoś tak.

Właśnie dlatego pomyślałem w pierwszej kolejności o puszczeniu netu przez USB z jakiegoś modemu LTE. No ale pomyślę.

Hmm dobra to musze zbadać opcję. Może jeszcze orange pomecze bo dużo błędów mi się na łączu robi i rozłącza net ciągle. Dlatego chciałem to dziadostwo zmienić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Variv: korzystam z T-Mobile i jestem bardzo zadowolony, ale wszystko zależy od lokalizacji. Równie dobrze u Ciebie najlepszy może być plus albo Orange.