Wpis z mikrobloga

Mordki
#mondeo MK4 Śiecił mi się pomarańczowy komunikat żeby sprawdzić oponę od paru dni, czasem sobie znikał. Dzisiaj rano zapalił się czerwony, od wczoraj do dziś zeszło do 1.5 bar. Podjechałem na wulkanizację, okazało się że jakiś bolec wbity, zdjął oponę i się okazało że jest samowulkanizująca się i nie naprawi jej, wyciągnął tylko bolec. Założył oponę z powrotem i schodzi lekko powietrze, tzn lekko bąbelki się pojawiają jak spsikal.
Błąd jest dalej ale ten pomarańczowy. Zamówiłem opony już dwie i za godzinę mam być na montaż, ale w sumie od dwóch godzin ciągle utrzymuje się wartość 2.1 bar i nic nie schodzi. Możliwe że się już samo zwulkanizowalo po czasie i jest okej? Tylko dlaczego ten pomarańczowy komunikat dalej wisi.

Reasumując, jechać za godzinę na wymianę i wydawać ponad tysiąc złotych? Czy myślicie że samo się naprawi/naprawiło i komunikat zniknie za niedługo?

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #kiciochpyta #samochody #ford
  • 7
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: w mk4 są tpms-y.
@klokupk: żółty sprawdź ciśnienie, czerwony, ciśnienie poniżej bezpiecznego poziomu. Wartości masz w menu.
Ogólnie bym wymienił dla bezpieczeństwa, jak dla mnie takie doraźne lepienie to gunwno.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Haddi byłem, sami powiedzieli, że jak trzyma to nie ma sensu zmieniać.
Trzyma już 6h ponad i nic nie spada.
Ale wciąż świeci się "sprawdź prz. lewą oponę"

Da się to skasować czy samo powinno zniknąc?
Bo w ustawieniach nigdzie nie ma takiej opcji (przykładowo w nowym transit conneccie mam resetowanie
klokupk - @Haddi byłem, sami powiedzieli, że jak trzyma to nie ma sensu zmieniać.
Trz...

źródło: comment_1630501861xCmkhqvNxgkASBkfzSYayZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Haddi kurła ja nie podumał. Zawsze waliłem na 2.2 wszystkie auta, teraz nie pomyślałem że kombiak to i cięższy i ogólnie spore auto. I ten mi napompował 2.1 to se myślę bez różnicy.
Dobiłem przód na 2.4 i zgasły błędy. Ale dziwne i tak że miałem 2.1-2.2 z przodu po prawej i nie świecił komunikat

Dzięki
  • Odpowiedz