Wpis z mikrobloga

@Antybristler: przecież wszystkie te produkty mają swoje odpowiedniki bez laktozy ¯\_(ツ)_/¯ no i zależy jak hardą masz tę nietolerancję, ja np. po mleku będę mieć jelita wywrócone na lewą stronę, ale wszystkie pozostałe z listy jem normalnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antybristler: laktoza jest w 3/4 produktów ( ͡° ͜ʖ ͡°) po prostu patrz co kupujesz i na spokojnie da się przeżyć, sery mleka jogurty itp można kupić bez laktozy
  • Odpowiedz
@Marmite: wystarczy, że się zapomnę i zjem do obiadu w pracy surówkę z kroplą śmietany i już sraka murowana ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wiem, że są zamienniki, ale mały jest wybór i często są #!$%@?.

Do tego mam wrażenie, że jeszcze jakiś produkt mi szkodzi, bo nawet jeśli unikam laktozy to kupsko nie jest takie jak powinno.

W związku z innym schorzeniem mam zalecaną kolonoskopię to może
  • Odpowiedz
@Antybristler: jest dużo produktów bez laktozy, śmietany, twarogi, sery (feta, mozzarella, gouda, chyba też cheddar widziałam), mascarpone, owocowe jogurty, zwykle jogurty, masło, mleko... panie, czemu sobie nie kupisz?
@Catmmando: na mnie np. ta laktaza tak średnio działa, nie wiem ile musiałabym tych tabsów jeść, żeby to miało sens. A efekt jest taki jak bez niej, tylko powiedzmy z opóźnionym zapłonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz