Wpis z mikrobloga

Miarki, macie może sposób na poruszanie się w vr? Kupiłem ostatnio Oculus Quest 2 i podczas poruszania się joyem, dostaje choroby lokomocyjnej, a na catwalka za 11 koła raczej nie ma szans. Macie może jakieś sposoby?

#vr #oculus #gaming
  • 30
@Tymbarkus Ogólnie jeżeli chodzi o VR to nie ma problemu, tylko chodzenie mnie dobija. Teleportacja niby też spoko, ale jednak fajnie by było poczuć klimat. Widziałem gdzieś filmik, gdzie typek zrobił własnego catwalka z drewna i wykładziny biurowej, aczkolwiek nie wiem na ile to by zdało egzamin
@Tymbarkus Co prawda nie mam jeszcze Oculusa ale może to też kwestia gry, w sklepie widziałem oznaczenia wygodny, umiarkowany, intensywny sprawdź czy nie zacząłeś od czegoś co wywołuje mocniejsze odczucie.
Tak przy okazji jeśli kupowałeś z strony Oculusa, ile czasu szła do Ciebie paczka?
@Kiritsugu1155 bardzo szybko, nie kupuj od tych padlin na allegro, bo wychodzi znacznie drożej. Zamówiłem w piątek po południu, a oculusa miałem w poniedziałek po 14. Co do intensywności, to raczej nie jest tutaj problem. Ogólnie Beat Saber zero odczucia mdłości, to samo tyczy się gier typu Super Hot, jednak to chodzenie za pomocą joya jest okropne. Stoisz, a postać się porusza - w jednej chwili tracisz równowagę i zaczyna boleć głowa.
@Rejiv: otwórz balkon/okno by powietrze było świeże, zrób sobie mniej więcej pole gry na dywanie że jak z niego schodzisz na boso to wiesz gdzie jesteś. Im więcej grasz tym lepiej. Nie rzucaj się na głęboką wodę typu bieganie skakanie na joysticku. Zacznij sesję od czegoś nie męczącego błędnika jak beat saber a potem dokładaj do pieca. Jak zaczyna chociaż lekko boleć głowa odpuść. Z dni na dzień będziesz bardziej wytrwały.
@Rejiv: @Tymbarkus: jestem generalnie lucky bo u mnie były tylko minimalne nudności i tylko przy poruszaniu postacią (np w pavlowie) bez fizycznego poruszania się i przy skakaniu
Ale to na tyle minimalne uczucia że w ogóle nie przeszkadza i już po kilku dniach czuję znaczną poprawę
@Tymbarkus a no faktycznie coś pokręciłem ¯_(ツ)_/¯

@Rejiv kurde to paczkę miałeś ekspresowo ja zamówiłem na stronie Oculusa bo na allegro się nie opłaca w tej cenie to mam Oculusa z akcesoriami już ( ͡° ͜ʖ ͡°) kupiłem w tą niedziele wieczorem, szacowany czas dostawy mam dopiero na poniedziałek tylko w statusie mam cały czas "przetwarzanie" i nie wiem co jest grane i będę pisał dziś do supportu.