Wpis z mikrobloga

@AreQPL: zaden "pan" z elektrody. Moze zadaj pytanie raz jeszcze, bo nie rozumiem, co dokladnie chcesz osiagnac. Masz router z WPSem i chcesz podlaczyc do niego laptopa? (Zgaduje). Uspienie chcesz uzyskac na windowsie czy linuxie? Podaj model.
@AreQPL: No spoko, ale to chyba sprzęt się usypia, a nie system. Przecież na tym to polega, że wyłącza się zbędne podzespoły i tylko podtrzymuje RAM [i możliwe, że sieciówka, by WoL działał, ale to pewnie zależy od ustawienia w systemie] (chyba, że hibernujesz, to wtedy cały komputer się wyłącza)
@fervi: w macbooku na osx tracisz 1% na noc a na linuxie 20-30 - przynajmniej w moim modelu i to kwestia braku odpowiedniego "state”, jest tylko taki light sleep
@AreQPL: Możliwe, ale pytanie z czego wynika. Nie chcę gdybać, ale powinno to działać dość podobnie +- (ewentualnie zasilanie dodatkowe sieciówki do WoL jeśli jest włączona ta opcja), bo na tym to polega, by wyłączyć wszystko i podtrzymywać RAM
2. Czy aktualizowales moze bios? Jesli nie to moze warto wrzucic jakiegos wina na dysk na szybko, wykonac update i przepiac sie na linuxa


@spayker: Takie rzeczy się robi zazwyczaj przez fwupdtool. Chyba, że producent nie wspiera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AreQPL: Jeszcze pytanie co do uśpienia. Z tego co doczytałem to uśpienie ci działa tylko masę prądu #!$%@??
Nic nowego :/ a co do buga to miał niby być resolved w 5.3 a ja mam 5.11


@AreQPL: Z ciekawości, uśpij lapka, wybudź i podeślij wynik
sudo dmesg.

edit,

przed tym zrób:
echo 1 | sudo tee /sys/power/pm_debug_messages
@AreQPL: Mysle jeszcze ewentualnie o zainstalowaniu innej dystrybucji na szybko jak masz jakis wolny dysk i sprawdzeniu tam.

@Kryspin013: Niektore mi sie tez podobaja rozwiazania z linuxa bardziej niz z windowsa... Tez z tego korzystam. U.u lenovo - sport ekstremalny kolega uprawia ;P Btw. czemu Twoja miniaturka kojarzy mi sie z wrestlerem Samoy Joego? :P Podobni jestescie xD
U.u lenovo - sport ekstremalny kolega uprawia


@spayker: To Thinkpad ziomek więc nie :P

Btw. czemu Twoja miniaturka kojarzy mi sie z wrestlerem Samoy Joego?


@spayker: Nie wiem ale to face swap krytyny pawłowicz z jakimś typem

https://pastebin.com/rY5kusNC


@AreQPL: To mnie intryguje:

[42240.044076] ACPI: _SB.PR00: LPI: Device not power manageable
[42240.044079] ACPI: _SB
.PR01: LPI: Device not power manageable
[42240.044081] ACPI: _SB.PR02: LPI: Device not power manageable
@Kryspin013: thinkpady to juz niestety nie te czasy, za czasow ibm to moglibysmy podyskutowac - teraz ten szajs tez sie sypie nawet dla premium klientow, fb ich jest zawalone zazaleniami ;p
czaje,dzieki za info odnosnie zdjecia;p
Odnosnie bledu z tym usypaniem to moze inna dystrybucja na szybko?
czytnik linii papilarnych też nie ma sterowników


@AreQPL: Podziękuj producentowi lapka x2 ale też trochę sobie jeśli myślałem o lapku pod linuksa i brałeś w ciemno coś co nie ma ani oficjalnego supportu ani dobrego supportu społeczności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
thinkpady to juz niestety nie te czasy, za czasow ibm to moglibysmy podyskutowac - teraz ten szajs tez sie sypie nawet dla premium klientow, fb ich jest zawalone zazaleniami ;p


@spayker: Trochę #!$%@? jak stary dziad "Kurła kiedyś to było" xD
@AreQPL: na szybko dopoki nie ma jakiegos rozwiazania, postaw moze jakas inna dystrybucje, np. debian/fedora/mint - zobacz jak tam bedzie z pradem i sterami do linii czytnika - mozliwe, ze cos sie znajdzie

@Kryspin013: bo prawie jestem stary dziad - moze dlatego xD
thinkpady to juz niestety nie te czasy, za czasow ibm to moglibysmy podyskutowac - teraz ten szajs tez sie sypie nawet dla premium klientow, fb ich jest zawalone zazaleniami ;p


@spayker: Trochę #!$%@? jak stary dziad "Kurła kiedyś to było" xD

Nie wierzyłem że może być aż tak źle xD


@AreQPL: Jak masz wyjątkowego pecha to może być źle.

Ja np mam mega złe doświadczenie z ASUSmi pod linuksem. Tam
że np zegary lapka nagle spadają do niskiej wartości xD


@Kryspin013: A coś kojarzę, trzeba było chyba Intel Speedstep wyłączyć :D Chociaż też słyszałem, że procesor za mocno skręcili (śrubami z chłodzeniem) i trzeba było lekko odkręcić xD