Wpis z mikrobloga

Podobno jesteśmy w stanie wojny z Białorusią (i dlatego ludzie na granicy mają pić wodę z rowu i chorować - w końcu jest wojna, nie?). W takim razie mam pytanie:

1) Gdzie jest prezydent? Wrócił już z urlopu?
2) Gdzie jest wicepremier do spraw bezpieczeństwa? (J. Kaczyński niejaki). Wrócił już z urlopu?
3) Gdzie jest Minister Spraw Zagranicznych? (Tak, wiem że trudno w to uwierzyć, ale specjalnie sprawdziłam: taka osoba istnieje, Rau ma na nazwisko).

#bekazpisu #bekazprawakow #propaganda #polityka
  • 149
@Andreth: A o wojnie hybrydowej panienka slyszala? Czyli takiej wojny co niby jej nie ma a jednak dzialania tuz pod granica dzialan wojny konwencjonalnej sie odbywaja ? Czy moze panienka jest trollem?
Podobno jesteśmy w stanie wojny z Białorusią (i dlatego ludzie na granicy mają pić wodę z rowu i chorować - w końcu jest wojna, nie?). W takim razie mam pytanie:


@Andreth: To jest wojna na skale naszych możliwości.
@Andreth "Misiu, oni są na polskiej granicy"

Nie ma czegoś takiego jak "polska granica" Granica oddziela terytorium Polski od Białorusi a oni są po stronie białoruskiej.

"pilnowani przez polskie służby, by nikt im nie podawał butelki z wodą."

Polskie służby pilnują aby nikt nielegalnie nie wchodził ani nie wychodził z naszego terytorium bo od tego są przejścia graniczne.
#!$%@? cie powinny obchodzić ludzie poza granicami twojego kraju.


@Chehu: o, siema Chamberlain, jak tam, dalej wierzysz, ze drugiej wojny światowej nie będzie bo masz w dupie Czechoslowacje i Polskę?

Mam lepszy pomysł, zacznijmy wyrzucać ulotki za płot do tych ludzi, to dopiero będzie chichot historii.

Jednak ta władza warta swego suwerena jest.
@Andreth to już przesada. Państwa cywilizowane opierają się na regułach i zasadach, bez których kraj by nie funkcjonował. Jedną z takich zasad jest zapewnienie bezpieczeństwa. Każdy człowiek, który wkracza do naszego państwa bezprawnie i na dziko jest przestępca (nie zależnie od tego czy jest mężczyzną czy kobieta, a nawet dzieckiem). Są przejścia graniczne, specjalistyczne wizy, programy pomocowe (wszelkiej maści narzędzia, aby legalnie przekroczyć granicę). Łukaszenko pragnie destabilizacji szczególnie Europy środkowo-wschodniej, a jego
@Andreth: Nie znudziło Ci się walczyć w przegranej sprawie o interesy, których prawie nikt w Polsce nie popiera i ludzi, których niemal nikt u nas nie darzy sympatią, żeby nie powiedzieć, ze nawet szacunkiem? Dodam tylko, że obstawanie po stronie migrantów jest sprzeczne z polską (nie mylić z pisowską) racją stanu.
@Andreth: Ale ty głupia jesteś, o kurde. xD
Kiedy odkryjesz, że świata nie uratujesz?
Co cie obchodzi, co dzieje się na białorusi?
Dlaczego chcesz pomóc nielegalnie przejść przez granicę młodym zdrowym facetom, lepiej ubranym od ciebie, szukającym socjalu?
Nie martw się nimi, oni sobie pójdą, jak przestaną robić wrażenie u takich, jak ty i wrócą do swoich hoteli.
Podobno jesteśmy w stanie wojny z Białorusią (i dlatego ludzie na granicy mają pić wodę z rowu i chorować - w końcu jest wojna, nie?). W takim razie mam pytanie:


@Andreth: ja mam pytanie: ty jesteś k...wa normalna? Jeśli Białoruś dla przebywających na jej terenie ludzi stworzyła takie warunki, to to jest nasza sprawa?
@Andreth

od robienia im mini-obozów koncentracyjnych


Ja #!$%@?. Uważałem cię za inteligentna osobę, ale powtarzasz białoruska narrację nie będąc nawet świadoma tego. Nie ważne jak zaklamiesz rzeczywistość prawdy nie zmienisz. To opłaceni ludzie którzy stoją PO BIALORUSKIEJ STRONIE. Koniec kropka. #!$%@? że oni tam z głodu zdychają albo nie mają co pić jest zwyczajnym kłamstwem. Jak im się nie podoba niech przejdą legalnie przez granicę.
Są na Białorusi, to nie nasza sprawa


@Chehu: A wyrok ETPCZ? Twoim interesem będą odszkodowania za niewykonanie postanowienia. 35k Eur * 30 = 1 MLN Euro tylko za tą grupę ( a może będzie i więcej bo tyle dostali Czeczeni tylko za odmowę wpuszczenia, tu mamy do czynienia można powiedzieć że z torturami i jak będzie trwały uszczerbek na zdrowiu albo śmierć to może być wielokrotnie więcej)
oni są na polskiej granicy,


@Andreth: Nie są ani na polskiej granicy, anie nie piją wody z kałuży, ani też nie są głodni. Nie istnieje coś takiego jak pas ziemi niczyjej. Są po stronie Białoruskiej i to ten kraj odpowiada za stan ludzi, których sprowadzili. Baćka i Putin temu winni. Idź robić sowiecką propagandę gdzie indziej, albo poturlaj się pod samą granicę jak tak chcesz im pomagać, przejdź przez najbliższy punkt
@Andreth A co mają robić? Wojna hybrydowa, która trwa i będzie trwała latami.

Natomiast rozpętanie histerii i utrata szacunku przez Służbę Graniczną oraz wojsko (a trudno nie stracić szacunku dla kogoś, kto nie pozwala nakarmić głodnego i podać leków choremu) jest dla niego korzystna.

Przecież to nieprawda.
@Andreth: w ostatnich tygodniach wyjaśniałem na fanpage wyborczej pełno takich rozemocjonowanych Grażynek jak Ty, dlatego już mi się nie chce. Powiem tylko tyle co któryś wykopek wyżej - dobrze, że nie rządzicie światem, bo zawsze kierowałyście się i kierujecie emocjami, zamiast na chłodno pomyśleć. Straż graniczna wykonuje swoje obowiązki, i bardzo dobrze, że nikt z ministerstwa nie daje się ugiąć nieustannym atakom lewackich mediów (TFU) oczywiście z wyborczą jak zwykle na
@Andreth Dobrze Ci napisał. Próbujesz wszystkim wmówić, że masz rację a nie masz. Ludzie są po Białoruskiej stronie i koniec tematu. Jeśli im pomożemy to zaszkodzimy sobie w niedalekiej przyszłości. Powinno bardziej interesować Cię dobro swoich rodaków niż obcych. Kobiety są zbyt emocjonalne i w czasach, kiedy trzeba podejmować trudne decyzje, nadajecie się co najwyżej do tarcia chrzanu.
Przecież celem jest nacisk na Polskę wpychając ludzi tu na naszą stronę


@sylwke3100: celem było skompromitowanie polskich służb, co udało się wybornie.

z resztą już ruscy agenci od wewnątrz pokazują pazurki np Błaszczak.


FTFY
wytlumaczysz mi dlaczego oni przez tyle dni nie przeszli do przejscia granicznego? Bo zadalem sobie to pytanie i nie wiem


@WiktorekS: Bo zwyczajnie białoruscy pogranicznicy na to nie pozwalają. Wersja Łukaszenki jest taka, że Polacy przewieźli tych migrantów, którzy byli już w Polsce, dokonując naruszenia granic (i obawiam się, że nawet w tym momencie nie musi kłamać, wszystko wskazuje, że to był nielegalny push back) i nigdzie ich puszczać nie zamierza.
To nie ma żadnego znaczenia (poza propagandowym), po której stronie stoją.


@Andreth: Dla ciebie nie ma bo patrzysz jak to kolega wyżej powiedział emocjami. Więc twój osąd jest zwyczajnie zaburzony.

Opłaceni? Doprawdy, ma pan dowód? Bo do tej pory była mowa, że to Łukaszenka zarabia. Skąd ten pomysł?


A masz dowód że oni tam z głodu zdychają? No dżizys rozmowa jak z dzieckiem któremu coś się ubzdurało, a z tego co
@Andreth: o tym samym chcialem wspomniec, ze w punkcie granicznym tez nikt od nich nie przyjmie wniosku azylowego. A popularne na wykopie "nie zrobia tego bo wtedy w razie deportacji Bialorus musialaby ich przyjac" jest nieprawdziwym wysrywem i tyle.
Dla ciebie nie ma bo patrzysz jak to kolega wyżej powiedział emocjami. Więc twój osąd jest zwyczajnie zaburzony.


@CreativePL: Idź tłumacz RPO, że "myśli emocjami i ma osąd zaburzony", bo stoi na stanowisko, ze ci ludzie powinni zostać wpuszczeni i powinni móc złożyć wnioski azylowe. Idź tłumacz ETPCz, że "myśli emocjami i ma osąd zaburzony", bo zobowiązał Polskę do udzielenia pomocy humanitarnej. (Łotwa, w identycznej sytuacji - też ma migrantów na
Idź tłumacz RPO, że "myśli emocjami i ma osąd zaburzony",


@Andreth: idź tłumacz komisji europejskiej że się myli.

Sytuacja przy granicy polsko-białoruskiej jest formą agresji na Polskę – poinformował w poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej Adalbert Jahnz na konferencji w Brukseli. – To próba (...) instrumentalizacji ludzi dla celów politycznych – przekazał.
@CreativePL: No to se pogadaliśmy. Misiu, ja naprawdę wiem, że tych ludzi podrzuca Łukaszenka, że nie robi tego z dobroci serca i że traktuje ich instrumentalnie. (A do tego wiem, że traktuje ich źle, czego jakoś nie przyjmujesz do wiadomości). Teraz po prostu trollujesz, pisząc kompletnie nie na temat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: idź im pomóż. No #!$%@? jedz na przejście, z Białorusią, przejdź przez nie. Kup im śpiwory , telefony i powerbank. Może sobie swój beret uspokoisz.
Nie rozumiesz, że to gra i ci ludzie 4k km w 2 dni nie przeszli tylko są podrzucanie tam. Baa nawet nie są na naszej stronie. Mogą przejść do nas z Białorusi tylko niech podanie wypiszą i inne papierologie.
Straż graniczna pewnie ich obsłuży na