Wpis z mikrobloga

@sebacz: jesteś pewien że nie ma drugiej lampy? Albo przy lampie nie ma zoltozieloengo uciętego?

Jeśli by zostawić tak jak jest to te brązowe na dole muszą być nadal połączone to jest zasilanie i jest pod napięciem brązowy i żółtozielony u góry to wyjścia, coś mam przeczucie że gunwo elektryk podpiął niepotrzebnie ten żółtozielony który miałbyc ochronnym, tak prawo wymaga nawet przy lampach. Jak do przełącznika potrzebne N to trzeba wymienić
Koledzy trochę przesadzają z doszukiwanie@ się problemów :) oczywiście ze ogarniesz to sonoffem. Najlepiej jak go sobie wstawisz w miejsce istniejącego przełącznika, lub zmoatkujesz na stałe tak żeby w miejscu przełącznika zawsze było „włączone” i sonoff w oprawie lampy (podsufitce). Jeszcze lepsza opcja moim zdaniem w takim przypadku to sonoff z serii tx przełącznik dotykowy z opcja wifi montowany dokładnie jak dotychczasowy przełącznik.
@Truncate: No właśnie mam do przetestowania taki włącznik TX tylko pytanie jak to dobrze podłączyć.
Jeżeli rzeczywiście jest to problem to w tygodniu zawołam jakiegoś elektryka do sprawdzenia tego.
@sebacz: Kup śrubokręt z probówka, żeby ustalić gdzie faza a gdzie zero. Na 90% zero to te niebieskie. Faza pewnie na dole przełącznika, a na gorze kabelki które lecą do żarówki (do dwóch żarówek bo jak rozumiem przełącznik jest tez podwójny). Zlaczke na niebieskich wymieniasz na poczwórna i dodajesz jeden kabelek który wtykasz w N w sonoffie. Dwa brązowe z dołu wtykasz w L in sonoffa, a dwa z góry z
@sebacz: No to jeśli światło zapala lewy pstryczek, to tak jak opisałem podłączasz tylko lewe przewody, jeśli prawy, to prawe. Dwa pozostałe zabezpieczasz osobno owijając je taśma lub wtykając w dwie osobne kostki i gotowe :)
Koledzy trochę przesadzają z doszukiwanie@ się problemów :)


@Truncate: problem jest, bo elektryk za niepołączone uxiemienia powinien uprawnienia stracić.

@sebacz: najpewniejsza opcja 2 brazowe na dole podłączasz pod L a brązowy na górze pod out. Do tego musisz wymienić wago na niebieskim na poczwórne i doprowadzić N do zacisku w przełączniku