Wpis z mikrobloga

@chinskizwiad: Ze wszystkim się zgadzam oprócz dwóch ostatnich zdań - takie obroże czy kolczatki NIE są potrzebne nikomu. Można pracować z psem bez tego, z poszanowaniem jego sygnałów, komunikacji i pokazując mu inne strategie bez zadawania bólu.
@chinskizwiad: a na #!$%@? psu przestrzeń? Pies potrzebuje aktywności fizycznej, psychicznej i eksploracji. Nie będzie eksporował na własnym terenie, bo nie ma czego. Więc jest dokładnie odwrotnie - pies z natury jest zwierzęciem które wymaga dużej ilości eksploracji i ruchu, gdzie przestrzeń nie jest w stanie mu tego zastąpić.
@Mandarex:

Nie, wywołując dyskomfort, ale jesteś jedną z tych, dla których świat jest binarny, więc możesz nie zrozumieć że istnieje coś pomiędzy bólem a niczym.

Dyskomfort na tyle silny, że pies jest w stanie zrezygnować z czegoś cudownego (np. pogonienie sarny). W takim razie kiedy dyskomfort zmienia się w ból? Jest jakaś ostra granica czy zależy od Twojego widzimisię?

Ale pies nie jest rażony przypadkowo tylko w związku z konkretną akcją,
@Rozpierpapierduchacz ad personam i agresja, typowy psiarz. Stosowanie tego typu urządzeń dopóki nie jest to intensywny i długi impuls nie jest szkodliwe. W przypadku kiedy urządzenie będzie np zbyt wrażliwe bądź zbyt często stosowane, to może u psa wywołać niewłaściwe reakcje. Tu masz np artykuł naukowy na ten temat: https://scholar.google.com/scholar?hl=pl&as_sdt=0%2C5&q=dog+barking+therapy+electricity&oq=#d=gs_qabs&u=%23p%3D6p74O9yS_QUJ znalezienie tego zajęło mi 15 sekund.

"Unintentional delivery of electric shocks represent a risk factor. For example, the collar may
be activated
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@R4vPL: https://www.uu.nl/en/news/the-negative-effects-of-the-electronic-collar-on-the-welfare-of-dogs-and-positive-training-methods

However, stimuli can be so aversive in terms of intensity and duration that an individual is eventually no longer able to adapt, which results in its welfare being compromised. Research in dogs shows that the use of the electronic collar leads to behavioural and physiological changes associated with stress, (redirected) aggression, fear or even pain. Several studies on Beagles have shown that a shock from an electronic collar when
@R4vPL Nie zgodzę się, że agresja i wyzywanie ludzi to domena typowego psiarza. XD, U mnie w domu od prawie trzydziestu lat żyje się z psami, w tym przeżyłem dwa mundurowe (jeden był czempionem polski w swojej dziedzinie), od dwóch lat tresuję psa po przejściach i nigdy nie stosowałem obroży elektrycznej, bo moim zdaniem nie były potrzebne, bo raczej wyznaje pozytywne metody szkolenia. Spotykałem przewodników/myśliwych z wieloletnim doświadczeniem, którzy z tego korzystali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gwyddbwyll: Jeśli psi behawiorysta z którym rozmawiałeś nie był przeciwko tego typu rozwiązaniom to wiedz jedno, że to był bardzo #!$%@? behawiorysta. Jest to jedno z najgorszych rozwiązań przy układaniu psa, wzbudza tylko strach i powoduje traumę na długi czas. Widać, że nie masz na ten temat żadnego pojęcia i łykasz jakieś bzdury wypowiedziane przez januszy psiej behawiorystyki.
@Rozpierpapierduchacz tak, ma wpływ na psychikę. I praktyczne tego samego dotyczy wklejony fragment. Nie pominąłem tego tylko zacytowałem fragment. Nie będę czytał całego artykułu żeby się z kimś wykłócać.

@Tytys_Bomba spotkałeś psy wytresowane i jesteś świadomy tego jak do nich podchodzić. A tego typu metody (elektryczne obroże) są skuteczne dla ludzi którzy nie potrafią swojego psa inaczej ogarnąć.

@MacAron nie wiem czy są zajebiste, ale na pewno opieranie poglądu o bajdurzeniu mniej