Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuję porady (a najlepiej opinię tych co może mieli styczność z tymi laptopami) którego wybrać

Szukam laptopa na studia, główne zastosowanie to internet ale też chciałbym no aby potrafił jakiś ciężki program np. graficzny jak PS czy nie wiem co odpalić. Gry.... nie gram prawie wgl ale raz na jakiś czas chwilę pograć i to tyle xd

I znalazłem trzech kandydatów:
Lenovo ThinkPad E14, Dell Vostro 3400, i Acer Aspire 3

Wszystkie laptopy mają procesor i5-1135G7 (niestety amd nie ma) a korzyścią dla Acera jest karta graficzna MX 350 (thinkpad i dell ma zintegrowaną), większy dysk, i może będę miał możliwość dorwania sztuki z 12GB ramu

Pierwszego lenovo miałem okazję przetestować:
Fajny jakościowo, dobre że ładowanie po usb C chyba, a odpalone na nim GTA V czy Cities Skyline nawet jakoś dało radę. Więc z plusów to:
- ładowanie po usb C
- dobra jakość wykonania
- marka thinkpad

Dell miałem przez chwilę - widać, że jest większy trochę od Thinkpada pomimo tego, że ekran 14". Dobry jakościowo też się wydaje (tylko że plastikowy jest)

Z różnic między dell a thinkpadem jest, że thinkpad ma o 1 port usb mniej + brak czytnika kart (z którego raz na ruski rok korzystam), no i dell droższy o 100zł

Acera miałem przyjemność przetestować w media (ale tam nic za bardzo nie można było robić to tylko go poklikałem) i niestety nie miałem możliwości aby jednego obok drugiego postawić więc go tam poklikałem i tyle. Czuć że plastikowy i to tyle ale wygrywa tą kartą graficzną

I właśnie którego byście brali? Czy ta grafika MX 350 z dużą przewagą wygrywa z tą nową integrą intela Xe?

#laptop #komputery #laptopy #studia #cokupic #lenovo #thinkpad #acer #dell
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supermichalpol: kiedyś zajmowałem się naprawą. Thinkpady seria e były po prostu kiepskie, a Acery rozpadały się w rękach. Do Delli nie jestem uprzedzony. Dawno to było więc może to tylko uprzedzenia.

Edit: ale w dzisiejszych czasach to ekonomiczna konsekwencja. Laptopy są użytkowane przeważnie 2-3 lata.
  • Odpowiedz
@Ranger: są gorzej wykonane od serii T i X (brak wzmocnień magnezowych, gorszej jakości plastik), ale przez to są też tańsze. Mimo wszystko IMHO nie warte swojej ceny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Evilus: no właśnie ja zaryzykowałem i wziąłem E14 i jestem bardzo mile zaskoczony jakością wykonania, a przesiadłem się z t14
  • Odpowiedz