Wpis z mikrobloga

@Tommy_Shelby: miras powiem tak, mam doświadczenie w teleskopach i zasada jest prosta. Im większe lustro tym więcej zobaczysz. W tej cenie ja bym się zdecydował na lornetkę i statyw jeśli chodzi o nówkę. Jeśli chcesz kupić porządny sprzęt to kup używkę dobsona 6 cali i tyle. Teleskopy za kilkaset złotych zbierają bardzo mało światła i mają małe powiększenie plus statywy są strasznie słabe i mocno drgają. Oprócz księżyca taką małą popierdółka
f.....z - @Tommy_Shelby: miras powiem tak, mam doświadczenie w teleskopach i zasada j...

źródło: comment_1630093734jsvK4ADLv0KEaKWUqkNqPF.jpg

Pobierz
@Tommy_Shelby: Tutaj zrobiłem wizualizacje co widać przez mojego 10 calowego dobsona z użyciem soczewki barlowa 3x. Czyli teleskop ma ogniskową 1250mm i jak wrzucasz soczewkę barlowa 3x to masz wtedy 3750mm ogniskowej. Więc jak widzisz, im większe lustro to więcej zobaczysz. Jeśli chciałbyś wrzucić 3x do małego teleskopu to prawie nic byś nie zobaczył bo barlow przyciemnia obraz o mnożnik ogniskowej. Czyli jak używasz barlowa 3x to masz 3x ciemniejszy obraz.
f.....z - @Tommy_Shelby: Tutaj zrobiłem wizualizacje co widać przez mojego 10 caloweg...

źródło: comment_1630093782BfJfw22ci0e4avNWPvMldP.jpg

Pobierz