Wpis z mikrobloga

Za głupi na to jestem. Chciałbym, aby na korytarzu działało mi światło z dwoma włącznikami, tyle że nie mogę (nie chcę) zamontować tam włączników schodowych.

Jedyne proste rozwiązanie, które mi przychodzi do głowy, to zamontowanie w puszcze dwóch przekaźników (po jednym na włącznik) i podłączenie ich tak jak łączy się włączniki schodowe (obrazek)

Trochę to słabe, dodatkowo takie przekaźniki ciągle by się grzały i pobierały jakiś tam prad.

Jak to zrobić?

#elektronika #elektryka #pytanie
źródło: comment_1629999889z7aThAcy6YGktTcGpGUmG1.jpg
  • 14
@benzyna_abstrakcyjna: To jest bez sensu ze względu na to, że przekaźniki to dodatkowy koszt, poza tym one się zużywają, wypalają im się styki i będziesz je musiał wymienić, mogą im też się przepalić cewki, dlatego uważam, że to bez sensu. Im coś prostsze tym lepsze, no chyba, że masz tam duże obciążenie, wtedy sensownym rozwiązaniem wydają się być styczniki.
@benzyna_abstrakcyjna: To jest bez sensu ze względu na to, że przekaźniki to dodatkowy koszt, poza tym one się zużywają, wypalają im się styki i będziesz je musiał wymienić, mogą im też się przepalić cewki, dlatego uważam, że to bez sensu. Im coś prostsze tym lepsze, no chyba, że masz tam duże obciążenie, wtedy sensownym rozwiązaniem wydają się być styczniki.


@tojestmultikonto: też mi się to nie podoba, taka prosta rzecz, a
@benzyna_abstrakcyjna: są identyczne włączniki schodowe. https://light4u.pl/product-pol-16340-LIVOLO-pojedynczy-wlacznik-dotykowy-schodowy-krzyzowy.html


@czyznaszmnie: nie są identyczne, bo ja mam podwójne i drugie używam do sterowania czegoś innego.

Chyba można takie dorwać w podwójnej ramce, tyle że nie mam na nią miejsca, a nie chce dawać w pionie, no i otwór musiałbym zrobić drugi, a na razie nie chce tego ruszać
też mi się to nie podoba, taka prosta rzecz, a nie da się zrobić. Zaraz sobie tam #!$%@? arduino xD


@benzyna_abstrakcyjna: No i wyłączniki koniecznie powinny być sterowane ze smartfona xD

Szczerze powiem, że najprostsze rozwiązania są najtańsze i sprawdzają się najlepiej. Miałem kiedyś stację lutowniczą, ale miałem też ciągłe problemy z sondą K w grzałce, musiałem wymienić trochę elementów na PCB, a układ nadal szwankuje, mimo, że przed złożeniem do