Wpis z mikrobloga

@Eremites: jeszcze nie, ale na taki myk zdecyduję się pewnie po 18 (póki co 17lvl), tak więc jeśli byś mógł to co by się stało w obu przypadkach? :>
  • Odpowiedz
@fenomenalnie_miotam: na pewno? gadałem z jednym gościem który PODOBNO dostawał po 100 zeta upomnienia, śmigał na full-crossie. swoją drogą, jak mogą wiedzieć że nie mam uprawnień, skoro nigdzie nie mają dowodu pojemności jeździdła?

@Eremites: w mobilnym bunkrze mogę, jeśli to będzie konieczne ;P po podwórku nawet w kasku się poruszam :)


@RRybak: a
  • Odpowiedz
@Gumi5: #!$%@? zadałeś tak idiotyczne pytanie, że nie chce mi się odpisywać.

Za brak dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu danej kategorii jest 500zł mandatu, a jeżeli posiadasz inną kategorię to 300zł.

Za brak ubezpieczenia obowiązkowego OC grozi kara 3200zł.

Nie wiem co do homologacji, sprawdzą Cie po nazwisku i będą wiedzieli, że nie masz żadnych kategorii tak?
  • Odpowiedz
@fenomenalnie_miotam: Nie spinaj :D Zasłyszałem pewne rzeczy (o których napisałem) i staram się to zweryfikować, czy brak homologacji nie wyklucza tych kar - co dla mnie samego jest TROCHĘ nielogiczne, no ale zawsze szansa że nie będę musiał się bawić w papierki :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Gumi5: 500 + 3200 + do 500 (jeżeli dobrze pamiętam) za brak przeglądu + 50 za każdy dokument brakujący (50 prawo jazdy 50 OC 50 dowód rejestracyjny), brak tablicy do 200, odholowanie na parking, sąd rodzinny (a jak 17 to już karny), zakaz prowadzenia pojazdów do 5 lat, zakaz zrobienia prawka przez ten okres. Łącznie 4550 + koszt parkingu (do 100 zł dziennie a będzie stał tam długo) + koszta
  • Odpowiedz
@MtEden: Dobra, dzięki :) Poważnie z tym ubezpieczeniem itp. na prywatnej? Ja zawsze myślałem ze to czym jeździsz u siebie to twoja sprawa... :D
  • Odpowiedz