Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
We wrześniu planuje tygodniowy urlop z różowym w Zakopanem.
Robię małe rozeznanie w terenie, ale chciałbym wykorzystać 3 dni maksymalnie. Nie boimy się dłuższych tras.
Doradźcie mi trochę czy takie trasy mają sens.

1 trasa
Kuźnice --> Kasprowy --> Świnica --> powrót przez hale gąsienicową

2 trasa
Zakopane - - > Giewont.
(którą trasę najbardziej polecacie żeby były jak najlepsze i widoki. Czy ewentualnie można jeszcze dołożyć coś do tej trasy jeśli zostanie trochę wolnego czasu w ciągu dnia)

3 trasa - tu mam największe wątpliwości
Morksie oko - - > czarny staw - - > rysy

Wątpliwości dlatego, że dziewczyna ma problemy zdrowotne. Nie chcę wchodzić w szczegóły (ogólnie problemy ze stawami i kręgosłupem) . Jest bardzo zmotywowana i wiem że psychicznie będzie wszystko dobrze, ale boję się że fizycznie nie podoła tej 3 trasie (nie ze względu na kondycję a właśnie problemy zdrowotne)
Myślicie ze ta trzecia trasa to może być dla niej za dużo?
#zakopane #tatry #podroze
  • 21
@kordrian:
1. ja bym szedł Kuźnice -> Murowaniec -> Czarny Staw -> Zawrat -> Świnica -> Kasprowy -> powrót przez halę a jak nie będzie chęci to kolejką (ominie się schodzenie, co jest szczególnie męczące przy problemach ze stawami)
2. #!$%@? Giewont, zrób czerwone wierchy, albo tatry zachodnie
3. zamierzasz spać na moku? bo z palenicy to naprawdę długa trasa. Jak ledwo zrobiłem palenica -> moko -> rysy -> palenica w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth: @Konkol:
Dzięki za odzew. Wolałbym unikac spania gdziekolwiek indziej niż w zakopcu w miejscu zakwaterowania. Dlatego napisałem wiedziałem, że ktoś pomoże i doradzi :) wezmę pod uwagę wasze opinie.
Na Giewoncie nigdy nie byłem a kojarzyło mi się że to taki podstawowy punkt, który trzeba zwiedzić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kordrian: problem ze stawami i kręgosłupem. To nie wiem po co męczące trasy wybierasz? Jakieś doświadczenie z górami macie? Bo po tym co napisałeś to tak jakby to był pierwszy raz w Tatrach. Może coś mniej męczącego na początek? A na drugi dzień jak będzie się podobało to coś bardziej ambitnego. Na pierwszy dzień jakiś Kasprowy Wierch albo Kopę Kondracką. Wystarczy.
Kuźnice --> Kasprowy --> Świnica --> powrót przez hale gąsienicową


@kordrian: Nie wiem którędy chcesz ze Świnicy schodzić, jeżeli plan był przez Zawrat, to raz że ten odcinek jest aktualnie zamknięty, a dwa, że zrobili ruch jednokierunkowy na tym odcinku (od Zawratu).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramone: wole nie pytać ( ͡º ͜ʖ͡º). Te propozycje akurat moje. To jest jeszcze wszystko do uzgodnienia. Cieszę się, że taki odzew dostałem tutaj i tyle różnych propozycji.
Kuźnice --> Kasprowy --> Świnica --> powrót przez hale gąsienicową

@kordrian: Nie wiem którędy chcesz ze Świnicy schodzić, jeżeli plan był przez Zawrat, to raz że ten odcinek jest aktualnie zamknięty, a dwa, że zrobili ruch jednokierunkowy na tym odcinku (od Zawratu).


@ksab: Obecnie wszystko jest zamknięte na Świnicę, trzeba śledzić komunikaty, może otworzą
@kordrian: Tak jak piszą Ci inni - jeśli dziewczyna ma problem ze stawami to daruj sobie te trasy (BTW na profilu TPN właśnie wszedł komunikat, że od 1 września czerwony szlak od Czarnego Stawu na Rysy jest zamknięty z powodu remontu)

Kupcie lub wypożyczcie sobie kijki trekkingowe, odciążą stawy podczas wędrówki.

Pierwszy dzień na rozgrzewkę:
1. Idzcie np do Doliny Kościeliskiej na Polanę Stoły, Wąwóz Kraków, Smreczyński Staw. Jeśli będzie się
@kordrian:
1. szlak na Świnice do Zawratu jest szlakiem jednokierunkowym, więc nie zejdziecie nim do Murowańca, poza tym zejście z Zawratu z tej strony to dla kolan zabójstwo, tam jest niemalże pionowo, dlatego jest tam tyle żelastwa
2. spoko, szybka trasa, tylko wyjdzcie wcześnie rano zeby minąć kolejki. Jeśli dziewczyna nie da rady wejść na sam szczyt to możecie dojśc do samej przełęczy i zejść do pięknej Doliny Małej Łąki.
3.