Wpis z mikrobloga

@Peeleejin:

Wykop to jedne z bardziej realnych odbić rzeczywistości. Teoretyczna anonimowość daję swobodę wypowiedzi i spisywania myśli których w normalnych okolicznościach się nie wypada. Wykop to miejsce pozbawione przesadnej słodkości z FB/TT/INSTA. Wykop to miejsce starć firm marketingowych i grup politycznych.


Wykop to toksyczne miejsce bo w realnym życiu brak miejsca na

1.mówienie o swoich poglądach

2.braku aprobaty dla przyjętych zachowań

3.okazywanie słabości/zwątpienia.

W efekcie większość społeczeństwa nie wie co ma
  • Odpowiedz
@Peeleejin: i tak i nie. Wykop to również:
- głębokie siedlisko trolli politycznych, przekazujących często opinie zupełnie niespotykane w (wykształconym) społeczeństwie
- zbiór informacji i spojrzenia na świat przekazywane głównie przez osoby młode, bez doświadczenia życiowego
- hodowla, na której kwitnie defetyzm, dość rzadko spotykany w codziennym życiu
- miejsce odbicia swoich frustracji.

Sam fakt, że twierdzisz iż w realnym życiu brak jest miejsca na mówienie o swoich poglądach i okazywanie
  • Odpowiedz
Ukryty pod nickiem człowiek jest znacznie bardziej szczery i otwarty, bo nie ograniczają go konwenanse czy strach przez społecznym oburzeniem.


@Zgrywajac_twardziela: Ale też znacznie łatwiej przyjmuje skrajne poglądy, które na wykopie łatwo ewoluują i łatwo są przyjmowane przez sporą część osób, która normalnie by takich poglądów nie miała, a w tym przypadku ja przyjmuje, chcąc się przypodobać gawiedzi. Wykop to w rzeczywistości jeden wielki circlejerk pewnych "grupek", gdzie kazdy chce się
  • Odpowiedz
@Peeleejin: Dokładnie. Ten portal lepiej pokazuje co ludzie myślą niż cokolwiek innego. To, że ktoś usunie tagi przegryw nie spowoduje, że znikną ludzie którzy nie ogarniają się w życiu, po prostu dalej będzie w swojej bańce i będzie odwracał problemy na problemy społeczne. Oczywiście może, ale na FB nawet by nie zobaczył że ktoś taki istnieje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Peeleejin Przeciwnie, totalnie nierealne bo zrzesza jeden dziwny procent całego spoleczenstwa. To juz blizej jest fb ze sztucną serdecznoscia ale i wyzwiska sie znajdą, tak jak w prawdziwym życiu.
  • Odpowiedz
@venividi:

Ale też znacznie łatwiej przyjmuje skrajne poglądy, które na wykopie łatwo ewoluują i łatwo są przyjmowane przez sporą część osób, która normalnie by takich poglądów nie miała, a w tym przypadku ja przyjmuje, chcąc się przypodobać gawiedzi. Wykop to w rzeczywistości jeden wielki circlejerk pewnych "grupek", gdzie kazdy chce się jak najbardziej przypodobać swoim i dosrać "tym złym".

Spora część skrajnych w swoich poglądach użytkowników prześciga się z dnia na
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Nie trudno znaleźć na wykopie fanatyków jednej partii, ktorzy gotowi są jej bronić za wszelką cenę, aby za chwilę wytknąć te same przywary przeciwnikom. Myślisz że ślepe podążanie za narracja jednej partii to nie jest próba obrony własnego plemienia?

Myślisz że tacy ludzie nie będą się radykalizowac wbrew sobie, tylko dlatego że ich plemię się radykalizuje?
  • Odpowiedz
@venividi:
Ale fanatycy partii politycznych istnieli nawet zanim powstał wykop, to raczej naturalne że ludzie szukają osób o podobnych poglądach do siebie, nie zgadzam się jednak z tezą że to prowadzi do jakiejś radykalizacji. Często udzielam się na tagach #childfree i #antynatalizm a nie sprawiło to żebym się jakoś w tych kwestiach zradykalizował, i popierał poglądy tych najbardziej wojujących ¯\(ツ)_/¯ Nawet bym powiedział że w jakimś sensie pozwoliło mi to
  • Odpowiedz
@Peeleejin: o czym ty mówisz, na wykopie to jest krąg wzajemnej adoracji, utrwalanie stereotypów i nie odzwierciedla niczego z życia. Wykop to w 90% biel i czerń, żadnych ustępstw, żadnych odcieni szarości jak w życiu.
W szczególności wykop to wylęgarnia mizoginii. Ja mam te wszystkie tagi zczarnolistowane ale od czasu do czasu jakieś wysrywy wychodzą.
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: A moje poglądy się dla kontrastu znacznie zmieniły od kiedy założyłem tu konto i widzę że przez ten czas mentalność części wykopków również ewoluowała. Niektórzy odeszli od kultu partii/jednostki na rzecz pragmatyzmu, inni zaś poszli głębiej w kierunku manipulacji, dobierania sobie informacji pod tezę i generalnie walki plemiennej.

Wszytsko zależy od człowieka, ale moim zdaniem wykop skłania do radykalizowania się.
  • Odpowiedz
@Peeleejin:

Absolutne bzdury.

Wielu nie przejdzie przez klawiaturę/gardło "nie zgadzam się z Tobą ale jestem w stanie zrozumieć twoje podejście do tematu"


To racja, wielu osobom nie przejdzie to przez klawiaturę. W ciągu 3 lat posiadania tutaj konta ani razu nikt nie powiedział "jestem w stanie Ciebie zrozumieć", albo "masz rację". Nikt. Ja wielokrotnie tak mówiłem, starałem się dbać o etykę w dyskusji, to zazwyczaj pisałem ze zwierzakiem po drugiej stronie
  • Odpowiedz