Wpis z mikrobloga

Z perspektywy człowieka dorosłego, który zakończył edukację lata temu jestem za klasami koedukacyjnymi (aż do etapu studiów, chociaż zastanawiam się nad podziałem już w liceum).
Jako płcie różnimy się mocno w myśleniu, przyswajaniu wiedzy, najlepszej metodyce nauczania, w tym czym jesteśmy dobrzy/słabi. Jakie jest wasze zdanie na temat podziału klas według płci? ( ͡º ͜ʖ͡º)
#edukacja #licbaza #gimbaza #podbaza #studia #ankieta
plantpower - Z perspektywy człowieka dorosłego, który zakończył edukację lata temu je...

źródło: comment_1629958680gvlsllhz9Zu0j0LYnF12N4.jpg

Pobierz

Czy jesteś za szkołą z klasami koedukacyjnymi?

  • Decyzja rodzica/ucznia (opcja liberalna) 25.5% (27)
  • Tak, jestem za koedukacją na każdym etapie nauki 42.5% (45)
  • Nie jestem za koedukacją 17.9% (19)
  • Koedukacja? Tylko w podbazie 3.8% (4)
  • Koedukacja? Aż do liceum 2.8% (3)
  • Ciężko powiedzieć, to trudne pytanie 7.5% (8)

Oddanych głosów: 106

  • 8
  • Odpowiedz
Z perspektywy człowieka dorosłego, który zakończył edukację lata temu jestem za klasami koedukacyjnymi


@plantpower: A tworzysz problem i podział na płeć.
CAły swiat krzyczy aby nie segregować ludzi ze względu na płeć, kolor skóry, wzrost czy wagę.
  • Odpowiedz
@plantpower: No to podzielmy dzieci ze względu na zdolnośc do nauki. Ciekawe jaki larum się podniesie jak zaczniemy "gorsze" dzieci zamykać w "gorszych" klasach.
Podzielmy dzieci ze względu na wady wyglądu zewnętrznego... albo ze wzgledu na wzrost...

Tak, płeć jest takim samym czynnikiem jak każdy inny. Każdy podział krzywdzi.
Brak podziału też, bez podziału dzieci które szybciej przyswajają materał w szkole krzywdzi sie bo muszą ciągnąc te gorsze.
Te dzieci bardziej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@plantpower: Szkoła polega na socjalizacji. Będzie segregacja na płcie to potem będzie jeszcze więcej piwniczaków, które nie wiedzą jak rozmawiać z dziewczynami. Z wiekiem jest coraz mniej okazji do poznawania nowych znajomych i segregacją stworzy się masy sfrustrowanych singli obojga płci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@plantpower: Socjalizacja też polega na uczeniu się interakcji z innymi ludźmi, żeby nie hodować dysfunkcyjnych piwniczaków jak stereotypowych absolwentów techników elektryczny albo informatycznych, którzy dziczeją we własnym sosie.
  • Odpowiedz
@plantpower: już widzę ten kwik feministek. Ale imho koedukacja sprawia, że się płcie zazębiają, a tak to będą rosnąć podziały. Już kiedyś przerabialiśmy temat męskich i żeńskich szkół i klas i ogólnie zdaje się, że nie wyszło to ludzkości najlepiej.
  • Odpowiedz