Wpis z mikrobloga

Niesamowicie #!$%@? mnie Polityka Microsoftu.Jak wybrałem Series Xa ze względu na to że widziałem plusy tej polityki tak już powoli mega mocno zaczyna mnie irytować. Generalnie firma wychodzi z założenia "hurr...durr... grajmy na wszystkim" przez co jest głęboko w tyle za Sony jeśli chodzi o technologie xD. No super że mamy najszybszą konsole, super że gramy na każdym sprzęcie w praktycznie każdą grę, FPS BOOST. Jak technologicznie ta konsola jest zablokowana. Każda gra która jest produkowana przez większą firmę na nią musi być automatycznie projekowana na One. Co mieliśmy z gier tylko na tą platforme? Medium które wygląda jak kupa z dodanym ray-tracingiem? Bo nowe Psychonauts to trochę nieśmieszny żart... Jeśli chodzi o grę jest fajna ale gdyby ją puścić w mniejszej rozdzielczości to technologicznie spokojnie pójdzie na 360ce a mówimy o grze która ma "promować" next geny Microsoftu.

Flight Simulator który technologicznie jest spoko ale graficznie to padaka? xD Halo i Forze która musi działać na poprzedniej generacji więc my dostaniemy lekko ulepszone textury? Microsoft jest o wiele bogatszą firmą , ma więcej kasy, lepszę firmy własne a taki Ratchet od Sony prześciga ich o 10 lat świetlnych jeśli chodzi o grafikę/fizykę/ możliwosci

#gry #konsole #xbox #microsoft #playstation #ps4 #ps5
  • 18
@Plecakowicz nikt nie kazuje robić gier na one, poprostu studia ms prócz wyjątków nie są tak dobre jak studia Sony. To raczej nie wina polityki ms tylko braku rozbudowy studiów w latach Xboxa one.
@Medonix: Przed premierą Halo

HURR...DURR.... TO BĘDZIE HALO , SŁUCHAJCIE HAAAALO

NEXT GENOWE HURR...DURR... ZNISZCZY KONKURENCJE

HURR...DUURR... NADRUKUJEMY TO NA PUDEŁKO TAK ŻEBY POKAZAĆ JAKIE CUDOWNE NEX GENY MAMY

Przed premierą " No sorry ale wyliczyliśmy że gra bardziej na siebie zarobi jak wyjdzie na One a na Series dostanie patcha, trochę was wyruchaliśmy ale co z tego . Wzamian macie Quick Resume czyli opcje z emulatora GameBoya która była Hitem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Plecakowicz: Chyba nikomu nie pasuje takie podejście, wszyscy woleliby żeby stare konsole nie hamowały rozwoju, no ale pieniądz jest pieniądz, niestety.
Gry Sony też będą wychodzić jeszcze jakiś czas na PS4, więc w zasadzie w tej kwestii w świecie konsol nie ma póki co dobrej alternatywy.
@Plecakowicz ja tam lubię quick resume, do tej pory była tylko w emulatorach gier. We współczesności sprawdza się super.

Nie wiem po co mieszać te dwa aspekty na siłę, moim zdaniem ms robi bardzo dobrą robotę jeżeli chodzi o funkcje a słabą jeżeli chodzi o gry i tyle. Głupie jest pisane że zamiast gry dali funkcję bo to robią inne zespoły.
@Plecakowicz:

Każda gra która jest produkowana przez większą firmę na nią musi być automatycznie projekowana na One.


Nie musi. Jedyne zapowiedziane tytuły first-party ze wsparciem Xboxa One to Halo Infinite i Forza Horizon 5. Taki Redfall czy Starfield wychodzą w przyszłym roku tylko na nextgen.

Co mieliśmy z gier tylko na tą platforme? (...) Bo nowe Psychonauts to trochę nieśmieszny żart...


Psychonauts 2 wyszło też na Xboxa One...

mówimy o grze
@Poroniec:

"Taki Redfall czy Starfield wychodzą w przyszłym roku tylko na nextgen. " - SUPER ARGUMENT. Gry o których nie wiadomo nic, mamy tylko CGI trailer i #!$%@? wie w jakim są stanie xD. Równie dobrze mogą nigdy nie wyjść

Co do Psychonauts.. ta gra to raczej była zapowiadana od kilkunastu lat, jeśli kupili już to studio to nie dało się z tego zrobić exa?

"Przecież od zapowiedzi Halo wiadomo było,
@Plecakowicz:

SUPER ARGUMENT. Gry o których nie wiadomo nic, mamy tylko CGI trailer i #!$%@? wie w jakim są stanie xD. Równie dobrze mogą nigdy nie wyjść


Idąc Twoim tokiem rozumowania, każda zapowiedziana gra może nigdy nie wyjść. Ogółem uznajmy, że żaden z zapowiedzianych tytułów MS nie wyjdzie, będzie prościej. Nie będziesz miał problemu.

Xbox w styczniu 2020 roku jasno zakomunikował, że przez okres 2 lat wszystkie ich gry będą wychodzić
@Plecakowicz: to było wiadome w momencie wypuszczenia info o 2 różnych wersjach nowej konsoli. Na słabszej wszystkie gry musza działać, więc co z tego, że klocek taki potężny jeśli jego brat go w tym względzie ogranicza?

Teraz to jeszcze nie jest źle, ale jaja to się zaczną jak gry będę na nowym silniku Unreal 5 robione, ciekawe jak wtedy słabszy klocek sobie poradzi i czy zjechanie z rozdziałki oraz fps wystarczy.
@Plecakowicz: Przejście z generacji na generację trochę trwa. Baza użytkowników na series X nie jest jeszcze duża, natomiast ci którzy grają na XO nie muszą się jeszcze śpieszyć, więc koło się zamyka.