Wpis z mikrobloga

Taka zwykła maszynka do strzyżenia włosów goli na 1mm bez żadnej nasadki i szczerze mówiąc jest to najszybsze, najwygodniejsze i najmniej podatne na podrażnienia/zacięcia golenie, ale niestety 1mm to trochę za dużo dla mnie. Ideałem byłaby maszynka z takim samym rodzajem ostrzy która goli na 0.3 ewentualnie 0.4mm, i niby są takie trymery ale podejrzewam że coś musi być nie tak z nimi, bo nie słyszę żeby ludzie używali ich do golenia. Jaki sens byłoby kupowanie OneBlade który goli na 0.5mm, jest droższy i trzeba wymieniać w nim ostrza? Może takim trymerem łatwo się zaciąć?

Czy tu jest ktoś kto ma mocny zarost i goli się trymerem na 0.3 - 0.5mm?
#golenie #pytanie #broda #zarost #niebieskiepaski
well_being - Taka zwykła maszynka do strzyżenia włosów goli na 1mm bez żadnej nasadki...

źródło: comment_1629905827f45GvmIETFViBOq9u9F3r3.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@well_being: mam jakiś zwykły trymer philipsa za 90zł i na pewno goli krócej niż 1mm, bez nasadki i pod odpowiednim kątem. Twardy zarost i po goleniu wygląda jak jednodniowy albo nawet nie, mi szybko rosną.
OneBlade nie dał rady z moim zarostem.
  • Odpowiedz
bo nie słyszę żeby ludzie używali ich do golenia

i niby są takie trymery ale podejrzewam że coś musi być nie tak z nimi, bo nie słyszę żeby ludzie używali ich do golenia


@well_being: Bo przy tak krótkim goleniu używa się już normalnej golarki do zarostu, a nie trymera.

Jaki sens byłoby kupowanie OneBlade który goli na 0.5mm, jest droższy i trzeba wymieniać w nim ostrza?


@well_being: Nie ma. To
  • Odpowiedz
Bo przy tak krótkim goleniu używa się już normalnej golarki do zarostu, a nie trymera.


@AssRock: Golarki to masz na myśli taką co na 0 już goli całkiem? Problem z nią jest taki że na szyi robią się lekkie podrażnienia jak mocno przyciśniesz co musisz zrobić żeby ogolić tam mocniejszy zarost. Schodzi też trochę więcej czasu, i jeżeli ma się zarost 5dniowy+ to trzeba najpierw ogolić na 1mm maszynką zwykłą do
  • Odpowiedz
Problem z nią jest taki że na szyi robią się lekkie podrażnienia jak mocno przyciśniesz co musisz zrobić żeby ogolić tam mocniejszy zarost.


@well_being: To już zależy od maszynki. Jeśli trzeba mocno dociskać to lepiej kupić lepszą maszynkę.

Schodzi też trochę więcej czasu, i jeżeli ma się zarost 5dniowy+ to trzeba najpierw ogolić na 1mm maszynką zwykłą do włosów a potem dopiero na 0, i tu właśnie też schodzi dłużej przez
  • Odpowiedz