Wpis z mikrobloga

Dziś środa a więc druga część omawiania Yanfei, a dziś będzie o artefaktach, broniach i alternatywach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zadaniem Yanfei jak wcześniej pisałem jest bycie dps'em który będzie przez większość czasu na polu walki, więc wezmę pod uwagę wszystkie ofensywne bronie oraz artefakty których może ona używać.

Na początku zacznijmy od broni, z puli 5* możemy wybrać: Memory of Dust, Skyward Atlas oraz Lost Prayer

- Memory of Dust - jeżeli jakimś cudem przypadkowo dostaliście tego catalysta to nie jest źle, jest bardzo dobry na Yanfei po c4 ze względu na pasywkę, która zwiększa moc tarczy z Bursta, oraz kiedy mamy tarczę zwiększa się efekt ataku, który dostajemy po trafieniu przeciwnika, same statystyki są też bardzo dobre - 608 ataku i prawie 50% ataku z substatu, więc jest to dobra opcja kiedy mamy dobrą sytuację z krytami.

- Skyward Atlas - jeżeli chodzi o statystyki to są bardzo podobne do poprzedniego catalysta - 674 ataku, ale za to 33% ataku z substatu, jego dostępność jest plusem, ponieważ jest nielimitowany w przeciwieństwie do Memory of Dust. Jeżeli chodzi o pasywkę to zwiększa elemental dmg o 12% oraz ma efekt który szuka przeciwników do atakowania przez 15 sekund i zadaje 160% obrażeń. Jest to moim zdaniem lepsza broń od, ale tylko ze względu na jego dostępność, wykluczając ten atut sądzę że obie bronie są na równi

- Lost Prayer - jest to ciekawa broń, ma 608 ataku i 33% crit rate'a, więc jest to naprawdę dobry dodatek jeżeli mamy #!$%@? sytuację z krytami. Pasywka daje 10% movement speeda, oraz kiedy jesteśmy w walce dostajemy 8% elemental dmg bonus co 4 sekundy (4 stacki max) dopóki postać nie zejdzie z pola. Jest to mój personalny faworyt (może dlatego, że to jedyny 5* catalyst jaki mam xD) oraz na plus jest jego dostępność, jest to kolejna broń którą możemy dostać w nielimitowanym bannerze.

Przechodzimy do 4* a z nich wybrałem takie bronie jak: Dodoco Tales, Royal Grimoire, Solar Pearl, Blackcliff Agate, Frostbearer czy The Widsith

- Dodoco Tales - była to darmowa broń, którą dało się zdobyć i podnieść do r5 w patchu 1.6 więc jest to solidny kandydat do najlepszej broni, spośród pozostałych 4*, pasywka podnosi nam charged atak dmg o 16% a same te ataki podnoszą base atak o 8%. Dodatkowo ma atak jak o substat, więc kolejny bonus.

- Royal Grimoire - ma bardzo dużo ataku, ale za to tylko 27% ataku w substacie, dodatkowo pasywka po trefieniu przeciwnika zwiększa crit rate o 8% do 40%, natomaist uderzenie krytyczne resetuje stacki.

- Solar Pearl - broń z Battle Passa, normalne ataki zwiększają obrażenia z E oraz Q o 20%, i na odwrót gdzie skill i burst zwiększają normalne ataki o 20%, dodatkowo za substat ma 27% crit rate'a i 510 ataku.

- Blackcliff Agate - jest to broń ze sklepu Paimon, ma 510 ataku i 55% crit dmg, dodatkowo z pasywki dostajemy 12% ataku po pokonaniu przeciwnika.

- Frosbearer - darmowa broń która można craftować u kowala, ma 510 ataku i 41% ataku, pasywka jest trochę bezużyteczna, ale sam nie jestem co do niej pewien.

- The Widsith - znajduje się w moim top 3 broni 4*, ma 510 ataku i 55% crit dmg, pasywka daje 1 z 3 randomowych efektów - zwiększenie ataku o 60%, zwiększenie elemental dmg o 48%, czy zwiększenie elemental mastery o 240, pasywka może i zależna od rng ale każdy efekt się przydaje na Yanfei.

Bronie omówione no to teraz przechodzimy do artefaktów. Zanim przejdziemy do setów to warto omówić jakie statystyki są korzystne dla niej:

- Jeżeli chodzi o main stat to kwiat jak i pióro mają tylko 1 wartość więc jeden problem z głowy na szczęście, jeżeli chodzi o zegarek to atk% jest oczywistym wyborem, na goblecie pyro dmg bonus, a na circlecie crit dmg, bądź crit rate w zależności od krytów.
- W substatach natomiast standardowo jak u każdego dpsa w pierwszej kolejności kryty oraz atak, elemental mastery też powinno być dobre jeżeli wypadnie z krytami, unikać hp i defa jak ognia

Przechodząc do moich polecanych zestawów są one następujące:

- 2pc crimson witch+2pc atk set - jest to chyba najbardziej zbalansowany set dla niej, dodatkowo jest dobry kiedy dopiero co zbieramy pyro itemki więc na początek idealny, jeżeli chodzi o atak set to do wyboru mamy albo gladiatora, albo set shimenawy, oba dają po 18% ataku.

- 4pc Wanderer's - 2pc zwiększa EM o 80 a 4pc zwiększa charged atak dmg o 35% kiedy postać ma catalysta/łuk. Jeżeli rng poszczęściło to możliwe że macie ten set, warto aby wykorzystać też elemental mastery jakie dostajemy z 2pc bonusu, oraz należy zbudować team pod reakcje.

- 4pc crimson witch - 2pc zwiększa pyro dmg bonus o 15%, natomiast 4pc zwiększa obrażenia z reakcji, a także po użyciu elemental skilla 2pc bonus jest zwiększony do 50% z początkowej wartości. jest to chyba najlepsze rozwiązanie dla niej, jeżeli zbieraliście itemy z domeny w której ten set się znajduje to prawdopodobnie znajdzie się coś dla Yanfei

Zastanawiałem się jeszcze żeby wrzucić tu Retracing Bolide ale nie jestem co do tego setu przekonany.
Pewnie się ktoś zapyta "który set byłby najlepszy?" Odpowiedziałbym że wszystkie, są bardzo zbliżone do siebie, dodatkowo zrobiłem porównanie tych 3 setów i sami zdecydujcie który byłby według was najlepszy

No i to chyba tyle, fakt dużo tego jest ale na szczęście mamy do wyboru tylko jedną broń i 1 set artefaktów ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dodatkowo postanowiłem nareszcie ogarnąć tag żeby spiąć wszystkie wpisy, niektórych nie da się zedytować, ale reszta poradników będzie oznaczana w celu szybszego szukania poradników więc #poradnikikozumo ( )
Jeżeli macie jakieś przemyślenia to piszcie, a kolejny wpis już w niedzielę.

#genshinimpact
NepNepu - Dziś środa a więc druga część omawiania Yanfei, a dziś będzie o artefaktach...
  • 3
  • Odpowiedz
@Gorrann: tia dopiero pod koniec zorientowałem się ile napisałem o 5* a ile o 4*, tu jest mój błąd, więc przy następnym poradniku spróbuję podać więcej szczegółów odnośnie poszczególnych broni
  • Odpowiedz
@NepNepu: ja gram Klee i planuję też zdobyć Yanfei. Stąd moje pytanie, bo gram już trochę i nadal nie wiem która broń najlepsza.

Wydaje mi się że Windsith, o ile odpali sie bonus ataku i pyro DMG.
  • Odpowiedz