Wpis z mikrobloga

#vlc #programy #komputery #odtwarzacz #odtwarzaczvideo
Hej, mam problem z VLC na Windowsie 10, ogólnie mi pasuje, ale zauważyłem że czasem są mikrolagi, takie na sekundę, to nie wina sprzętu, komp do grania, na innych programach nie laguje, on ma wbudowane kodeki, czy to jest tak jak kiedyś, że jest jakby kontener z kodekami z których korzystają odtwarzacze? A może jest to do ustawienia? Już się przyzwyczaiłem do VLC, inne mi nie pasują, lubię funkcję przewijania filmu pokrętłem myszy(jak na jadę na pasek postępu)
Film full hd jakiś z torrentów na kodeku 264, nie na wszystkich to występuje, kiedyś już to miałem, za którymś updatem to przeszło, ale nie chcę czekać pół roku aż się samo nareperuje
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #vlc #programy #komputery #odtwarzacz #odtwarzaczvideo 
Hej, m...
źródło: comment_1629825938zoqzCCaR7ke2raeRDhQ4NI.jpg
  • 8
@RabarbarDwurolexowy: A tak na serio to może coś jest nie tak z kodekami VLC. VLC używa swoich wewnętrznych, gdzie np. MPC-BE z którego korzystam używa kodeków zewnętrznych, gdzie dobrze sprawuje się K-Lite Codec Pack. Jeszcze do tego mam dorzucone madVR, ale to tylko takie ekstra.
@thevion: @supra107: chwilowo po aktualizacji(przeinstalowaniu) działa OK.

PS
Teraz się trochę bawiłem innymi zainstalowanymi programami do odtwarzania i z lżejszych, prostszych to ten Media Player Classic(MPC-HC) był dobry, chyba go już nie wspierają od 2017 roku.
Nie lubię takich utuczonych programów które mają kosmiczny UI i miliard niepotrzebnych funkcji, VLC jest OK bo mimo dużej ilości funkcji nie muli jak niektóre gorzej zoptymalizowane, do tego ładnie łyka linki powiedzmy z
@RabarbarDwurolexowy: Akurat MPC-HC jest nadal rozwijane, ale przez inny zespół. Najnowsze wersje są dołączane do K-Lite Codec Pack, choć sam wolę MPC-BE, choćby ze względu na bezproblemowe odtwarzanie filmów z YouTube, no i interfejs jest nieco ładniejszy. :)
@RabarbarDwurolexowy: A jeżeli chodzi o konwertowanie i pobieranie filmów, to do pierwszego najlepszy jest FFmpeg a do drugiego youtube-dl. Sęk w tym że oba są programami CLI, a jedynie do youtube-dl powstał jakiś sensowny interfejs. Jeszcze jest Handbrake, ale z tego co wiem ma on mniejsze możliwości of FFmpeg, ale za to ma normalny interfejs GUI.