Wpis z mikrobloga

To, co obserwujemy na granicy z Białorusią narusza podstawowe prawa i wolności. Zgodnie z prawem międzynarodowym, obowiązującym również w Polsce, osoby zgłaszające potrzebę ochrony międzynarodowej muszą podlegać procedurom azylowym, a nie być odpychane od jej granic. Rząd zdaje się o tym zapominać, ale popisując petycję, można mu o tym przypomnieć. ➡www.amnesty.org.pl/akcje/zadamy-godnosci-na-granicach

"Pod Usnarzem nie obowiązuje już nie tylko Konwencja Genewska, ale również konstytucyjne prawo do informacji" - pisał reporter TOK FM Jakub Medek. O tym także, naszym zdaniem, warto pamiętać. W sprawie przetrzymywania uchodźców i uchodźczyń w Usnarzu Górnym oraz osób łapanych i nielegalnie wydalanych z Polski w innych miejscach, brakuje podstawowych informacji dot. decyzji podejmowanych przez władze. Organizacjom, prawnikom, lekarzom i posłom utrudnia się dostęp do przetrzymywanych. Rządzący nie tylko zapowiadają utworzenie muru na granicy, ale budują też mur informacyjny. Dlatego wraz z innymi organizacjami apelujemy do Premiera, a Was raz jeszcze zachęcamy do podpisywania petycji.

Więcej na naszej stronie.


Spokojnego wieczoru!
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 499
@Watchdog_Polska: jestescie yebanymi dywersantami. Lukaszenka ich sciaga z iraku somalii i innych rajow muzulmanskich to nirlech im udzieli gosciny i azylu. My powinnismy robic uzytek z broni w jaka wyposazona jest straz graniczna... Robicie dobra robote walczac z patologia wladzy w zakresie nieujawniania informacji publicznej natomiast jeśli chodzi o nachodzcow to wasze zachowanie to czyste skur%&$ynstwo i dywersja. Ale czego sie spodziewac jesli jesteście finansowani przez grandziarza...
róbcie swoje dalej! Nie przejmujcie się deklaracjami wykopków, którym militaria weszły za mocno, wielcy znawcy geopolityki. Fakt, Ci uchodźcy niestety stali się narzędziem Łukaszenki, ale nie znaczy że nie należy im pomagać i trzeba być wobech nich nieludzki. Robicie dobrą robotę, a argument że uchodźcy przekraczają nielegalne granice, więc nie należy im się azyl są po prostu śmieszne. To tak jakby ludziom w więzieniach nie dawano normalnie choćby spełniać potrzeb fizjologicznych, bo
Zepsuliście perfekcyjnie. Lepiej bym nie umiał. Ale miałem nadzieję że nie będziecie psuć tego co ciężką pracom udało się wam osiągnąć. Trochę smutłem.


@Ewidentnie_nie_on: Naszą ciężką pracą jest właśnie stanie na staży praw człowieka.
Spójrz na to jeszcze z innej strony, już przekładając to tylko na prawo do informacji publicznej i reguły państwa prawnego. Jeśli teraz nie przyjmuje się, zgodnie z procedurami wniosków o ochronę międzynarodową tych ludzi, które potem się
Komisja Europejska mówi co innego


@pjoooter:
Mówi także to samo, co ten wpis:

potrzebne jest zarówno uporządkowane, solidne zarządzanie granicami, jak i pełne poszanowanie podstawowych praw migrantów. To jedyny skuteczny i humanitarny sposób zarządzania migracją

by wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej, zgodnie z prawem UE, z pełnym poszanowaniem podstawowych praw człowieka i zapewnieniem skutecznego dostępu do procedury azylowej


https://wiadomosci.onet.pl/swiat/komisja-europejska-reaguje-na-sytuacje-na-granicy-polsko-bialoruskiej/492223t
Podrzuć prosimy treść komentarza, nie wiadomo, o którym piszesz, trochę ich tu jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Watchdog_Polska: podałem konkretny link, który wyświetlał komentarz.
Cytuję komentarz (sam siebie):

To ja mam pytanie... Dlaczego ludzie na granicy nie starają się o azyl we wcześniejszych państwach? Żeby dotrzeć do Polski z Afganistanu należy pokonać przynajmniej cztery kraje (mniejszą ilością się nie da) np. Iran, Azerbejdżan, Rosja, Ukraina/Białoruś. Można też
@dziadzkrakowa:

podałem konkretny link, który wyświetlał komentarz.


Tu jest prawie 500 komentarzy i to chyba tym razem nie działa, bo widzimy to, co na obrazku.

ja mam pytanie... Dlaczego ludzie na granicy nie starają się o azyl we wcześniejszych państwach? Żeby dotrzeć do Polski z Afganistanu należy pokonać przynajmniej cztery kraje (mniejszą ilością się nie da) np. Iran, Azerbejdżan, Rosja, Ukraina/Białoruś. Można też innym wariantem: Turkmenistan, Kazachstan, Rosja, Ukraina/Białoruś. Inne kraje,
Watchdog_Polska - @dziadzkrakowa: 

 podałem konkretny link, który wyświetlał koment...

źródło: comment_1630333793zTBmEwF0NGlOs7WbFeP6XG.jpg

Pobierz
jak przyjemnie się ogląda ten wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pan Prezes Soros nie będzie niezadowolony, ze nie wymoderowaliście głosów odrębnych (czyli 99%)?


@thority: Co kto lubi. Ale procenty chyba Ci nie do końca wyszły. Nigdy nie moderujemy tu komentarzy, by zostawiać tu tylko pochlebne, to nie jest nasz styl.

Nas bardzo cieszy, że tak trudny wpis zaplusowało aż 670 osób i zrozumiało, że chodzi tu o
I odpowiadając, nie bardzo nam mądrzyć się i gdybać, jakie motywacje kierują osobami, które musiały podjąć ten dramatyczny krok - opuścić swoje państwo i szukać bezpieczeństwa gdzie indziej. Ale żaden z krajów, który wskazujesz nie słynie z przestrzegania praw człowieka (w różnym stopniu). Nie jest chyba dziwne, że szukając bezpieczeństwa, chcą ubiegać się o ochronę w kraju, który chociaż przyjmie ich wniosek do rozpatrzenia, zgodnie z prawem międzynarodowym. Polacy w swojej historii
A prezesem naszego stowarzyszenia jest Szymon Osowski, pozdrawiamy! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Watchdog_Polska: oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie boicie się, że znowu PO przegra wybory przez inżynierów islamskich? Jaki w ogóle plan macie, bo już się pogubiłem.
Ale żaden z krajów, który wskazujesz nie słynie z przestrzegania praw człowieka (w różnym stopniu). Nie jest chyba dziwne, że szukając bezpieczeństwa, chcą ubiegać się o ochronę w kraju, który chociaż przyjmie ich wniosek do rozpatrzenia, zgodnie z prawem międzynarodowym.


@Watchdog_Polska: to nagle polska przestala lamac te slynna konstytucje i prawa czlowieka? :O
szok i niedowierzanie
No Łączdogu - mamy już w #!$%@? dowodów - że to zorganizowana akcja Białorusi - proszę o informacje - że wciąż uważacie że powinniśmy tych turystów za lepszym życiem przygarnąć?


@Bintang: teraz się ćwoki nie odezwą, ale najlepiej robić za atencjuszy i cnotliwych moralistów, cudzym kosztem. Banda pedoliberałów ze strzeżonych osiedli z warszafki.