Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jakie ubezpieczenie w Tatry Słowackie, aby działało poza szlakiem?
Czy tereny "przygraniczne" po stronie Słowackiej należy uznać jako pełnoprawna Słowacja, czy może są pewne odstępstwa?
Mowa o np. drodze po głazach na MSW.

#tatry #gory #wspinaczka
  • 21
  • Odpowiedz
@Hubsky_: Tzn. będzie działać na Słowacji, poza szlakiem, bez przewodnika, bez legitymacji klubu wysokogórskiego, bez sprzętu?
Czy już samo alpenverein jest uznawane za legitymację klubu? Ale sama legitymacja to chyba za mało?
  • Odpowiedz
Panowie czy ubezpieczenie będzie działać na Słowacji, poza szlakiem, bez przewodnika, bez legitymacji klubu wysokogórskiego, bez sprzętu?
Czy już samo alpenverein jest uznawane za legitymację klubu? Ale sama legitymacja to za mało?

Obecnie widzę Union.sk oraz alpenverein.pl, jednak nie mam pewności czy i kto się wypina w w/w sytuacjach na słowackie służby... Wybaczcie za grupowe wołanie, w was nadzieja moi experci :)

@GaiusBaltar: @Niedzwiedz87: @cult_of_luna: @
  • Odpowiedz
@lotos10: Ja na szczęście nie korzystałem ale znajome ściągała horska jak się pogubiły przy zejściu z pośredniej wiec działa. Tam sobie zaznaczasz opcje od kiedy do kiedy i później zaznaczasz sporty wysokiego ryzyka.
  • Odpowiedz
Tzn. będzie działać na Słowacji, poza szlakiem, bez przewodnika, bez legitymacji klubu wysokogórskiego, bez sprzętu?

Czy już samo alpenverein jest uznawane za legitymację klubu? Ale sama legitymacja to chyba za mało?


@lotos10: Alpenverein to klub alpejski, ale przy drogach o trudności II i mniejszej nie ma to znaczenia, bo poruszać się po nich można tylko z przewodnikiem. Legitymacja przydaje się od dróg III w górę. Co do ubezpieczenia to obejmuje wysokości do 6000 m n.p.m., poza szlakiem również. Jak nie jesteś pewny to zobacz na Facebooku na grupie "Tatry - poza szlakiem", jak wpiszesz Alpenverein w wyszukiwarkę to wyskoczy Ci sporo postów, gdzie faktycznie wypłacali za wypadki pozaszlakowe, albo napisz do nich maila, szybko odpisują. Poza tym na wykopie też już widzę ktoś pytał: https://www.wykop.pl/wpis/59387771/tatry-alpenverein-dziala-w-tatrach-sk-poza-szlakie/

Nie wiem czy są jakieś warte polecenia ubezpieczenia kilkudniowe, ale jeśli zdecydujesz się na wykupienie członkowstwa na rok to Alpenverein się opłaca. To nie jest tylko ubezpieczenie, ale klub alpejski z ubezpieczeniem, oferują zniżki na schroniska, na posiłki w schroniskach (Alpy), a jak jeszcze nie wyjeżdżasz to warto poczekać do 1 września i załapać się na coroczną
  • Odpowiedz
@lotos10: Jakie ubezpieczenie? Takie, które pokryje koszty ratownictwa, poszukiwania, leczenia i transport zwłok.
Ja bym celował w Signal Iduna, Allianz lub całoroczne Alpenverein. Jeśli dwie pierwsze ubezpieczalnie to rozszerz sobie kwortę ubezpieczenia do co najmniej 40k euro.

@Hubsky_ Union.sk w tym roku nie ubezpiecza Polaków.
  • Odpowiedz