Wpis z mikrobloga

Siemka Mireczki, potrzebuję pomocy z #pcmasterrace w wersji #laptopy #laptop - szukam mobilnego odpowiednika mojej stacjonarki, potrzebuję regularnie zmieniać miejsce jej użycia (dom/poza domem) a wożenie ze sobą obudowy skądinąd mniejszej ale jednak miniPC - jest średnio wygodne. Stacjonarka to #amd Ryzen 3900X, Gigabyte GeForce 1160 Super, 32 GB Ram , 1 TB NVME. Potrzebuję laptopa o podobnej wydajności (na maksa zbliżonej albo i wydajniejszego) - mam w d$%^&* czas pracy na baterii bo nie jestem naiwny i domyslam sie, ze bateria w takim lapku to pewnie pełni rolę UPSa na 30 minut xD Natomiast liczy sie dla mnie hałas a raczej jego brak więc jakieś cuda typu ultrabooki 1,5cm grubości odpadają. Czy da się cokolwiek sensownego kupić co będzie miało podobne parametry i będzie w wersji laptop? Co do budżetu to zniosę wiele ale bez jaj, 40 tysięcy na pewno nie wydam xD Spoko, jakby mial dobry ekran (nie zaden graficzny demon odwzorowania ale nie jakieś gunwo co jak głowę przechyle to traci polowe kontrastu i ma wbudowany tryb braku podglądania (w tym dla wlasciciela) xD )
  • 7
  • Odpowiedz
@grzegorzo: Jeśli chodzi o procesor to odpowie temu tylko Ryzen 9 5900HS/HX (jeden ma integrę a drugi nie, cała różnica)

Jeśli chodzi o grafikę to w sumie do wyboru do koloru cokolwiek dostaniesz z serii 20XX. 2060 powinna być tej samej wydajności co 1660 super stacjonarna. Cała reszta (poza 3050ti której unikasz) będzie wydajniejsza. Jeśli chodzi o RAM i dysk to raczej musisz sobie to pierwsze sam rozszerzyć, to drugie zazwyczaj
  • Odpowiedz
@grzegorzo @XkemotX

STOP!

1. HS i HX nie różnią się "integrą", bo oba ją mają! Różnią się TDP, czyli de facto mocą. HS wkłada się do raczej smukłych laptopów, a HX to grubszych i lepiej chłodzonych. Jak chcesz większą moc, to bierz HX.
2. Lada dzień powinien się w PL pojawić ASUS ROG Strix G15 Advantage, czyli model z Ryzenem i Radeonem RX 6800M. I to będzie najlepsza opcja, bo poza tym,
  • Odpowiedz
@grzegorzo: i nie miej złudzeń. Moc takiego laptopa będzie co najwyżej porównywalna, ale prawie na pewno nie będzie wyższa niż Twój 3900X. W laptopie będziesz miał maksymalnie 8 rdzeni, gdy 3900X ma 12 nieco słabszych, ale nie na tyle, żeby to nadrobiło brakujące 4 rdzenie pracujące przy dużo mniejszej ilości prądu.
  • Odpowiedz
@Labovsky: Dzieki za info o HS/HX i za nowego Asusa. Co do samej mocy - jak bedzie prawie tak samo dobrze, to bede zadowolony. Uzywam aplikacji ktore korzystaja z wielu wątków ale nie az tak bardzo jak rendering 3D - wiec 8 mocniejszych zamiast 12 slabszych moze dac spoko rezultat
  • Odpowiedz