Wpis z mikrobloga

Widzę, że mi już odwagi nie miałeś odpisać ;)


@RexxarHell: Wielka odwaga jest potrzebna by tobie odpisać.

Zobacz w ilu wątkach jestem wołany, to przestaniesz sobie
  • Odpowiedz
@rzep: Tutaj nie chodzi o to co bym wolał. Cały clue tej sytuacji polega na tym, że jeśli uciekasz przed zagrożeniem to każdy kraj, który oferuje Ci bezpieczne życie jest dobry. To co Ty tutaj starasz się przedstawić to nie jest azyl, i uciekanie przed zagrożeniem tylko imigracja ekonomiczna ! I jak już wspomniałem wcześniej pełno jest osób chętnych, żeby żyć w Europie więc niech się ustawią w kolejce.
Jeśli
  • Odpowiedz
ci ludzie nie uciekali od żadnej wojny. Po prostu załatwili sobie transport, z różnych krajów zresztą, na Białoruś.


@Shatter: Skąd wiesz?
  • Odpowiedz
Tutaj nie chodzi o to co bym wolał. Cały clue tej sytuacji polega na tym, że jeśli uciekasz przed zagrożeniem to każdy kraj, który oferuje Ci bezpieczne życie jest dobry. To co Ty tutaj starasz się przedstawić to nie jest azyl, i uciekanie przed zagrożeniem tylko imigracja ekonomiczna ! I jak już wspomniałem wcześniej pełno jest osób chętnych, żeby żyć w Europie więc niech się ustawią w kolejce.


Nie, to ciągle jest azyl. To absolutnie logiczne i normalne, że skoro już uciekasz ze swojego domu, zostawiając niemal cały swój dobytek i majątek, to chcesz uciec do kraju, w którym ty i twoja rodzina będą żyli jak najlepiej.

Tak samo uciekali Polacy podczas zaborów, II WŚ i komuny - nie wybierali pierwszego kraju po drodze, tylko kto mógł uciekał np. do USA.

Jeśli
  • Odpowiedz
@rzep: Nie, nie jest to azyl. Skoro wybierasz sobie najlepszy kraj, to jest to imigracja ekonomiczna , a nie zagrażająca twojemu życiu. Jak już tutaj wielokrotnie powtórzyłem 90% świata chętnie by wsiadło w samolot i zamieszkało w dowolnym kraju EU!
Tak się składa, że znam portugalski więc miałem kontakty z Brazylijczykami, i każdy chętnie by zamieszkał nawet w Polsce. Jednak nie mogą sobie oni wsiąść w samolot, wylądować na granicy,
  • Odpowiedz
Nie, nie jest to azyl. Skoro wybierasz sobie najlepszy kraj, to jest to imigracja ekonomiczna , a nie zagrażająca twojemu życiu.


@RexxarHell: To jest azyl. Nie masz obowiązku ubiegać się o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju, co już ustaliliśmy.

Jak już tutaj wielokrotnie powtórzyłem 90% świata chętnie by wsiadło w samolot i zamieszkało w dowolnym kraju
  • Odpowiedz
@rzep: Jak wybierasz sobie najlepszy kraj w celu imigracji, to nie jest to uciekanie przed wojną, tylko imigracja ekonomiczna , bo twoim głównym celem nie jest bycie bezpiecznym tylko życie na wysokim poziomie.

To dlaczego twoi znajomi Brazylijczycy nie przyjadą do Polski (czy innego kraju w UE) i po prostu nie skłamią, skoro to takie proste?


Naprawdę zadajesz mi tak głupie pytanie?
Ponieważ w wyobraźni Europejczyków, tylko ktoś pochodzenia arabskiego może
  • Odpowiedz
To jest azyl. Nie masz obowiązku ubiegać się o azyl w pierwszym bezpiecznym kraju [...]

A ja Ci już wielokrotnie powtórzyłem, że 90% świata nie łapie się na azyl.


@rzep: Skąd wiesz, że ci ludzie na granicy się łapią?
  • Odpowiedz
nie masz żadnej gwarancji, że ten azyl zostanie Ci przyznany, bo twoja sprawa jest dokładnie analizowana i nikt nie da Ci azylu tylko na twoje zapewnienia.


@rzep: Sugerujesz, że kraje UE będą takich ludzi odsyłać do Afganistanu gdy nie udowodnią na dokumentach, że byli prześladowani?
  • Odpowiedz
Jak wybierasz sobie najlepszy kraj w celu imigracji, to nie jest to uciekanie przed wojną, tylko imigracja ekonomiczna , bo twoim głównym celem nie jest bycie bezpiecznym tylko życie na wysokim poziomie.


@RexxarHell: Nie, twoim głównym celem jest ucieczka z twojego kraju, gdzie jesteś prześladowany albo grozi Ci śmierć. Nie masz obowiązku ubiegać się o azyl w pierwszym lepszym kraju - może w innym masz rodzinę? Albo jest tam bardzo silna społeczność ludzi z twoich okolic (tam jak np. górale uciekali do USA bo ich znajomi i rodzina już tam była)

Naprawdę zadajesz mi tak głupie pytanie?

Ponieważ w wyobraźni Europejczyków, tylko ktoś pochodzenia arabskiego może
  • Odpowiedz
Skąd wiesz, że ci ludzie na granicy się łapią?


@deviator: Nie wiem. Od tego są ośrodki dla uchodźców, gdzie ludzie ubiegający się o azyl są przetrzymywani w czasie gdy ich wniosek jest rozpatrywany.
  • Odpowiedz
@rzep: Fakty przeczą temu co piszesz. Gdyby było tak jak mówisz, że tylko biedni ludzie uciekają przed wojną i trzeba im pomóc, to Szwecja nie była by w top krajów gdzie są gwałty, wśród krajów Afrykańskich. Nie miałby miejsca zamachy terrorystyczne jak te w Hiszpanii, Anglii, Francji czy Niemczech. Czy molestowanie kobiet w kilkunastu miastach w Niemczech podczas new year's eve, które nastąpił po kryzysie migracyjnym, a nie przed. Tak
  • Odpowiedz