Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem 3070ti oc od asusa i potrzebuję reszty komponentów, razem z obudową i pastą termoprzewodzącą xD Może ktoś pomóc? Czasem coś robię w Blenderze więc się zastanawiam czy nie brać CPU od AMD. Powiedzmy że 4000pln na to wszystko mogę dać.
PS. Chyba, że macie jakieś tajne info jakimś spadku cen GPU w najbliższym czasie to zaczekam i oddam kartę i kupię po niższej cenie, bo mam jeszcze 6 dni zanim minie dwa tygodnie od zakupu xD
#pc #pcmasterrace #nvidia #pytaniedoeksperta
  • 13
@Loco_Tranquilo: Ryzen 5 5600X, chyba że chcesz zaszaleć z czymś wyżej (jakiś sens do Blendera może mieć, do gier bardzo mały), Crucial Ballistix w sumie dowolny 3000 Cl15/ 3200 CL16 / 3600CL16. Nie wiem czy potrzebujesz ponad 16 GB. Dysk NVMe 1 TB - SN550 / A2000, ewentualnie na jakiś lepszy w podobnej cenie polować na pepperze (nie robi to widocznej różnicy), do chłodzenia starczy Fera 5, która ma dołączaną pastę.
@Jan_K: Dziękuję za odpowiedź c: Co do pamięci RAM to się zastanawiałem nad 32GB z powodu CitiesSkylines czekającego na moim koncie Steam :D bo to chyba dobry pomysł mieć do tej gry więcej pamięci, ale się jeszcze zobaczy.
@Loco_Tranquilo: Zostaw 3070ti, nic nie spadnie. Jak Blender to wiadomo że AMD i dużo szybkiego RAMu. 32GB RAMu nie zmieścisz w tej cenie w sensowny sposób.

https://www.morele.net/inventory/info/bee31c15/ Na początek takie coś. 5600X jest bardziej do gier. Jeżeli zależy ci bardziej na pracy niż na grach to bierzesz Ryzena 7 3700X w tej samej cenie.

Płyta główna zostaje bo to najtańsza która ma względnie mocne VRM, niżej wszystko jest sporo gorsze a
Jak Blender to wiadomo że AMD i dużo szybkiego RAMu. 32GB RAMu nie zmieścisz w tej cenie w sensowny sposób.


@XkemotX: Na pewno szybkiego? Z Blendera nie korzystam, ale ogólnie wydawało mi się, że przy tego typu zadaniach bardziej liczy się pojemność, a przy grach taktowanie i opóźnienia. Z alternatywą w postaci Ryzena 7 3700X racja. Seasonica nie chciałem radzić, bo choć niby uznany, to sporo ludzi narzeka na wentylatory.

Natomiast
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K: dzięki. Raczej chciałem składać sam i kupować z różnych miejsc, bo wiem że może być taniej. Co do Amazona, to kartę chciałem kupić od naszych sąsiadów ale się trochę cykam kwestii gwarancji :C chociaż dysk czy ram to w sumie mniejsza ewentualna strata
@XkemotX: @Jan_K: Dużo tu nie zmieniłem, ale i tak chciałem się upewnić czy jest ok. Więc, czy jest ok?
Pooglądałem filmów o płytach głównych i wychodzi że albo Asus Tuf b550 plus, albo Aorus Elite v2, albo MSI Mag Tomahowk, więc wybrałem Aorus. Co do ramu to się jeszcze zobaczy, bo pewnie rzeczywiście 16GB wystarczy. CPU chyba wolę ciut szybszy, dlatego chcę się upewnić co do mobo. Chciałem też zapytać