Wpis z mikrobloga

Jakie urządzenie polecacie do postawienia na nim HA, jeśli w przyszłości planowałbym również dołożenie na to urządzenie jakiegoś NVR'a pod 4 kamery? Intel NUC i5, czy wystarczy coś słabszego?

#homeassistant
  • 17
@Meriu: Wszystko co ma architekturę 64, i 8gb ramu. To czy udźwignie nvr zależy jaka analityke odpalisz, jakie kamery zastosujesz. Moze byc motioneye. Komp jakikolwiek mini PC, z Ali czy banggod polecam. Chodzi o zużycie pradu. Markowo to gigabyte Brix czy nuc
@3RRR: ogólnie jeżeli chcesz samego hassio, to najtaniej RPI, ale z doświadczenia, po 30 minutach zrozumiesz że chciałbyć, wlasny serwer dns z adguardem, nextclouda, jak juz masz chmure to cos do backupu, jak juz to wszystko masz, to moze jakiegos firewalla, no i tak leci, zatem cokolwiek+docker,
@futroznorek dockera z pracy znam więc właśnie miałem plan Debian + docker i na początku bardziej się pobawić ale kto wie może być jak napisałeś ale wtedy i sprzęt się wymieni.
@Meriu nie wiem czy to technologia ale dyski ext4 + samba i dlna (jak potrzebujesz coś więcej to jest nextcloud ale dla mnie za duża kobyła)
Do tego jeszcze muszę backup ogarnąć ale to też jeszcze przede mną.